banner6

TBMM Başkanı Şentop, Tatar ve Sennaroğlu’na kutlama mektubu gönderdi

banner37

TBMM Başkanı Şentop, Tatar ve Sennaroğlu’na kutlama mektubu gönderdi
banner99

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu’na birer mektup göndererek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Şentop mektuplarında, 15 Kasım 1983’ün, Kıbrıs Türk halkının siyasi kaderinin en önemli dönüm noktasını teşkil ettiğini ve uzun yıllar süren şanlı bir mücadelenin bağımsız bir devlet kudretiyle vücut bulduğu gün olarak dünyaya ilan edildiğini kaydetti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a mektubunda, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 38’inci kuruluş yıl dönümü vesilesiyle gönderdiği nazik davet için teşekkür etti.

banner134

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin istiklalini temsil eden ay yıldızlı bayrağın göklerde dalgalanmaya başladığı 15 Kasım 1983 tarihinin, kardeşleri Kıbrıs Türklerinin olduğu kadar Türk halkının da aynı coşkuyu ve sevinci yüreğinde hissettiği şanlı gün olduğunu belirten Şentop, şahsı ve Türkiye Byük Millet Meclisi üyeleri adına aziz şehitleri ve kahraman gazileri rahmet ve minnetle andı, Tatar’ın ve Kıbrıs Türklerinin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu’na gönderdiği mektupta da KKTC’nin 38’inci kuruluş yıl dönümünü şahsı ve TBMM üyeleri adına kutladı.

15 Kasım 1983’ün, Kıbrıs Türk halkının siyasi kaderinin en önemli dönüm noktasını teşkil ettiğini, uzun yıllar süren şanlı bir mücadelenin bağımsız bir devlet kudretiyle vücut bulduğu gün olarak dünyaya ilan edildiğini kaydeden Şentop, kendi kaderini tayin etme, istiklal ve istikbal mücadelesi uğrunda şehit ve gazi olan aziz kahramanları rahmet ve minnetle andı, Cumhuriyet bayramını kutladı.

KKTC 38 Yaşında

TBMM Başkanı Şentop, Tatar ve Sennaroğlu’na kutlama mektubu gönderdi

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104