TBMM'de davet krizi: Ersin Tatar'ın davet metni mecliste okundu

banner37

TBMM'de davet krizi: Ersin Tatar'ın davet metni mecliste okundu
banner99

CHP'li vekilin, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın 15 Kasım kutlamalarına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu davet etmediğini söylemesi üzerine, AK Partili Bülent Turan, Ersin Tatar'ın Kılıçdaroğlu'na gönderdiği davet metnini mecliste okudu.

KKTC'nin 37. yıl dönümü kutlamaları için TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin öncülük ettiği kalabalık bir grupla yapılan ziyaretten sonra TBMM’de davet krizi yaşandı.

banner134
CHP'li Engin Altay'ın, “bizim genel başkanımız davet edilmedi” sözleriyle başlayan tartışmada, AK Partili Bülent Turan'ın, Ersin Tatar'ın davet metnini mecliste okudu.

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay’ın "Neden sadece Bahçeli gidiyor, 7 uçakla Kıbrıs'a gidiyorsunuz bu tam bir görgüsüzlüktür. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, sadece Erdoğan ve Bahçeli'yi davet etmişse büyük ayıp etmiştir. Bu TBMM'ye yapılmış bir saygısızlıktır" sözleri mecliste AK Partili ve MHP'li vekiller tarafından tepki çekti.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan söz alarak Engin Altay'a cevap verdi. Turan, elinde tuttuğu davet metnini okuyarak, "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 37.kuruluş yıldönümü münasebetiyle 15 Kasım günü gerçekleştirilecek törenler ve bu çerçevede yapılacak etkinliklerde, sizi ve kıymetli eşinizi aramızda görmekten onur duyacağımızı iletir, en iyi dileklerimi sunarım." ifadelerini okuyarak Ersin Tatar'ın, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu da yapılacak kutlamalara davet ettiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75