banner6

TC Dışişleri: Çipras'ın ifadeleri doğruysa, aynen iade ederiz

banner37

TC Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın Kıbrıs konusuna değinirken Türkiye ile ilgili sarf ettiği sözlere cevap verdi. TC Dışişleri Bakanlığın konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklama şöyle:

TC Dışişleri: Çipras'ın ifadeleri doğruysa, aynen iade ederiz
banner151 banner143

"Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ın, 13 Temmuz günü Selanik’teki basın toplantısında, bir soruya cevaben ülkemize yönelik olarak kullandığı bildirilen yakışıksız ifadeler şayet doğruysa, bunları aynen iade ediyoruz. 

Bu tür ifadeler, Başbakan Çipras’ın ne şahsına ne de makamına yakışmaktadır. Bu vesileyle, Yunanistan’da yetkili makamlarda bulunanların, ülkemizi de ilgilendiren konularda sorumlu tutum sergilemeleri beklentimizi yineliyoruz."

Selanik şehrinde, dün Yunanistan- Sırbistan- Bulgaristan görüşmesinde konuşan Çipras’ın, Kıbrıs ilgili "Ulusal haklarımızı korumak için hep hazırız. Barış, istikrar ve işbirliğine saygı duymayan bir komşumuz var. Dış politikada bir deyim var, köpeğin kendini koruması için havlamasına gerek yok. Biz de çok havlamıyoruz sonuç getirmek istiyoruz. Çok olay çıkarmaya gerek yok" ifadelerini kullandığı belirtilmişti. 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 18:30
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104