banner6

TC ile KKTC arasında yeni protokoller imzalanıyor

banner37

“Birleştirilmiş Elektronik Haberleşme (Değişiklik) Yasa Önerisi, Meclis Genel Kurulu’nda oy çokluğuyla kabul etti.

TC ile KKTC arasında yeni protokoller imzalanıyor
banner151 banner143

Önerinin madde madde görüşülmesine ve oylanmasına geçilmeden önce eleştirileri yanıtlayan Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, ulusal güvenlik ve ulusal tedbirler için böyle bir adım atıldığını ve yasada değişikliğe gidildiğini belirtti.

Dürüst, ucuz ve çağdaş iletişimin çok önemli olduğunu kaydederek, Türkiye’de 5G hazırlıkları yapılırken ülkede 4G unsurunun yakalanamadığını ancak bugünden sonra bunun yakalanacağı müjdesini de verebileceğini söyledi.

Gelecekte gelişecek bir iletişim için daha güçlü bir alt yapının şart olduğunu belirten Dürüst, bunun altında bir şey aranmamasını istedi.

Bakan Dürüst, eğitim adası olan ülkede üniversitelerden ciddi katkılar alarak hazırlanan tasarının iletişimde ciddi bir gelişme sağlanacağını vurguladı.

Dürüst, hükümet icraatlarına da değindiği konuşmasında, maaş ödemede güçlük çeken bir hükümetin gittiğini, yerine ödemeleri günü gününe yapan, icraatlarıyla halkı memnun eden bir hükümet geldiğini söyledi.

Dürüst, yarın mevkidaşı  Türkiye Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın KKTC’ye geleceğini de açıklayarak, iki devlet arasında protokoller imzalayacaklarını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2016, 13:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104