banner6

TC Ulaştırma Bakanı geliyor

banner37

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst’ün daveti üzerine yarın KKTC’ye geliyor.

TC Ulaştırma Bakanı geliyor
banner99

Bakanlık Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, saat 11.00’de KKTC’de olacak  Bakan Arslan, KKTC e-Devlet Projesi ile TC-KKTC arasındaki PTT işbirliği anlayışı muhtırasına imza koyacak.
 
TC Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ayrıca, Ercan Havalimanı yeni terminal binası inşaatının başlaması ile Ercan-Kırklar ile Ercan-Akıncılar yol yapım projelerinin başlaması nedeniyle düzenlenecek törenlere de katılacak.

Resmi ziyaretlerde de bulunacak olan TC Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yarın ilk olarak 11.30’da Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından kabul edilecek.

Arslan 15.30’da Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst ile bakanlıkta bir araya gelecek. Ardından saat 16.00’da e-Devlet projesine ilişkin imza töreni, 16.15’te de PTT İşbirliği anlayış muhtırası imza töreni gerçekleştirilecek.

Türkiye’den KKTC’ye Su Temin Projesi’nin yıldönümü vesilesiyle hazırlanan pulların lansman töreni de yine Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nda saat 16.30’da yer alacak.

Bakan Arslan, Su Temin Projesi tesisleri ile Geçitköy Barajı’nı da ziyaret edecek.

Konuk bakan, çarşamba günü saat 10.00’da Cumhuriyet Meclis’i Başkanı  Sibel Siber, 10.30’da Başbakanı Hüzeyin Özgürgün tarafından kabul edilecek.

Aynı gün Ercan Havalimanı’nda ve Ercan-Akıncılar yol yapım projesinin başlaması dolayısıyla düzenlenecek törenlere katılacak Arslan, aynı gün adadan ayrılacak.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2016, 16:03
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104