TDP Gönyeli örgüt binası açıldı

banner37

Toplumcu Demokrasi Partisi’nin (TDP) Gönyeli örgüt binası düzenlenen törenle hizmete girdi.

TDP Gönyeli örgüt binası açıldı
banner8

TDP’den yapılan açıklamaya göre açılış törenine Genel Başkan Cemal Özyiğit, Genel Sekreter Asım İdris, LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, bölge üye ve sempatizanları katıldı

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, ülkede eğitimden sağlığa, turizmden ekonomiye kadar çok ciddi yapısal sorunlar olduğunu, ancak bunlara çare üretmesi gereken hükümetin tek derdinin “eşe dosta nasıl arazi dağıtırım" olduğunu ileri sürdü.

Özyiğit, "Kişiye özel işler olmaz, bu ülkenin malını siz birilerine peşkeş çekemezsiniz. Bunun karşısında durmaya devam edeceğiz" dedi.

Ülke kaynaklarının yağmalanmasına son dönemlerde bir de rüşvet iddialarının eklendiğini savunan Özyiğit, bu konularla ilgili Polis Genel Müdürlüğü ile Başsavcılığa şikayet dilekçesi sunduklarını anımsattı.

Özyiğit, rüşvet iddialarının artık ayyuka çıktığını savunarak,  Kıbrıs Türk halkı adına bu soruşturmanın yapılmasını, suçlu varsa hesabın sorulmasını istediklerini kaydetti.

“Bayram şekeri” dağıtılır gibi vatandaşlık dağıtıldığını iddia eden Özyiğit, “20 yıldır yaşayan, bu ülkenin üretimine katkı koyanlar, hakkı olan insanlar, onları vatandaş yapacaksanız getirin biz de imzamızı atalım, ancak daha adaya dün gelen kişiler sırf oy uğruna vatandaş yapılıyorsa buna asla onayımız olmaz" dedi.

Özyiğit, 28 Haziran'da Cenevre'de yapılacak Kıbrıs konferansına değinerek, Akıncı'nın Cumhurbaşkanı seçilmesiyle birlikte başlayan süreçte artık sonuç alma aşamasına gelindiğini,   arzu ve beklentilerinin çözüm yönünde ilerlenmesi ve adil, kalıcı federal çözümün temellerinin atılması olduğunu kaydetti.

Bir öncekinde olduğu gibi 28 Haziran'daki Cenevre toplantısında da TDP olarak çözüme ulaşılması amacıyla Akıncı ve ekibine destek vermeye devam edeceklerini belirten Özyiğit, "Kıbrıs Türkü uluslararası hukuk dışında kalmanın bedelini fazlasıyla ödemektedir. Bu bozuk düzenden kurtulmamızın yolu da toplum olarak uluslararası hukuka dahil olacağımız bir çözümdür" dedi.

İdris: Gönyeli'de siyasetin dengesi değişmeye başlıyor

TDP Genel Sekreteri Asım İdris, Gönyeli'de siyasetin dengesinin daha önce söylediği gibi değişmeye başladığını açılışa katılımın, gönderilen destek mesajlarının bunun en somut kanıtı olduğunu söyledi.

Ülkedeki durumun her gün daha kötüye gittiğini, toplumun her gün yeni bir yolsuzluk ve olumsuzluk haberi ile sarsıldığını iddia eden İdris,toplumun bu yönetim anlayışını hak etmediğini, bu düzenin değişmesi için de temiz siyasete ihtiyaç olduğunu belirtti.

İdris, toplumun yaşantısı, inançları ve değerleri ile ilgili bazı dayatma dönüştürme politikaları uygulanmaya çalışıldığını, geçtiğimiz hafta Meclisten TDP'nin ret oyuna karşılık geçirilen Din İşleri Dairesi Yasası ile dairenin bakanlık düzeyine getirilmeye çalışıldığını, belli bir inancın  farklı inançlara rağmen dayatılmaya mı çalışıldığını sordu.

İdris, Cumhurbaşkanı Akıncı'ya yasayı imzalamayarak, Anayasa Mahkemesi’ne taşıma çağrısında bulundu.

Aykutlu: Yeni katılımlarla birlikte güçlendik

TDP Gönyeli Örgüt Başkanı Kemal Aykutlu, TDP Gönyeli Örgütü'nün kurulmasıyla birlikte ekip arkadaşları ile sıkı ve düzenli bir çalışma temposu içine girdiklerini, tüm ilçelerde olduğu gibi Gönyeli'de de yeni katılımlarla birlikte güçlendiklerini belirtti.

banner134

Aykutlu, özelde Gönyeli, genelde ise ülke adına, toplumun aydınlık geleceği için çalışmaya devam edeceklerini kaydederek son dönemlerde yağma ve yolsuzlukların artış gösterdiğini savundu.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2017, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75