banner6

TDP ile TKP YG birleşti

banner37

Toplumcu Demokrasi Partisi ile Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler “Toplumcu Demokrasi Partisi” adı altında birleşti. Partilerin birleşme kararı kapsamında TDP’nin adı, TKP’nin de logosu kullanılacak.

TDP ile TKP YG birleşti
banner99

TDP ile TKP Yeni Güçler birleşti. TDP Genel Başkanı Mine Atlı, "Bütünleşmiş ekibimizle yürüyeceğimiz yol..." derken, TKP Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ise bugünden itibaren geleceğe baktıklarını, bugün ayrılığın bittiğini söyledi.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) ile Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP) Yeni Güçler “Toplumcu Demokrasi Partisi” adı altında birleşti. Partilerin birleşme kararı kapsamında TDP’nin adı, TKP’nin de logosu kullanılacak.

Birleşme dolayısıyla bugün Merkez Lefkoşa’da yer alan basın toplantısında, TDP Genel Başkanı Mine Atlı ile TKP Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı birleşmeyi ilan etti, tüm partililere tek çatı altında birleşme ve mücadele çağrısı yapıldı. TDP ile TKP, tam birleşme için tüzük kurultaylarını Belediyeler seçimleri öncesinde tamamlayıp, seçimlerine bütün olarak katılmayı hedefliyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104