banner6

TDP Mağusa İlçesi Gençlik Örgütü merkez binası törenle açıldı

banner37

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Mağusa İlçesi Gençlik Örgütü merkez binası törenle açıldı.

TDP Mağusa İlçesi Gençlik Örgütü merkez binası törenle açıldı
banner8

Açılışa, TDP Genel Başkan Cemal Özyiğit, TDP Genel Sekreteri Asım İdris, TDP Milletvekilleri Hüseyin Angolemli ve Zeki Çeler, TDP Mağusa İlçe Başkanı Ece Balcı, bazı parti meclisi ve MYK üyeleri ile Mağusa Gençlik Örgütü başkan ve üyeleri katıldı.

TDP’den yapılan açıklamaya göre, Mağusa İlçesi Gençlik Örgütü’nün kendi emek ve çabalarıyla hazırlanan binanın yapım süreciyle  ilgili bir de slayt gösterimi yapıldı. 

Özyiğit: Ülkeyi yönetenler gençlerin önüne takoz koyuyor

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, açılışta yaptığı konuşmada, gençler kendini yetiştirmek, kendi ülkelerine hizmet verebilmek için çalışırken, ülkeyi yönetenlerin gençlerin önüne takoz koyduklarını savundu. 

Özyiğit, ülkedeki gençlerin sürekli yurtdışına gitmekten söz etmesi ve yurtdışındaki gençlerin de ülkelerine geri dönmek istememelerinin haklı gerekçeleri olduğunu ileri sürdü.

“Gençlerimizi gelecek belirsizliğine sokan yapının” değişim zamanının çoktan geldiğini belirten Özyiğit, “TDP’nin temel hedeflerinden biri de, gençleri gelecek belirsizliğinden kurtararak, kendi ülkelerinde, adil, kalıcı bir çözümle, demokrasinin, insan haklarının ve adaletin hakim kılındığı bir düzende yaşamasına olanak sağlamaktır.” dedi.

Cemal Özyiğit, tüm dünya gençleri gibi Kıbrıslı Türk gençlerin de aydınlık bir geleceği hayal etmesinin, ambargolardan uzak spor yapabilmesinin ve uluslararası toplumun bir parçası olmasının hakları olduğunu söyledi. 

İdris: Ülkede gençliği çok yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanıyor

TDP Genel Sekreteri Asım İdris de, ülke gençliği kendilerini geleceğe hazırlamak için canla başla çalışırken, ülkede gençliği çok yakından ilgilendiren gelişmeler yaşandığını belirtti.

Gençliğin genel bütçedeki payının yüzde 0,02 seviyelerinde olduğunu kaydeden İdris, Gençlik Dairesi bütçesinin azaltıldığını, gençlikle ilgili tüm faaliyetlerin hem bütçesinin, hem de sorumluluğunun devredilmesinin gündeme geldiğini savundu.

Son zamanlarda dinin ön planda olduğu farklı bir gençlik yetiştirme çalışmalarının yoğunlaştığını ifade eden İdris, ülkede, ilerde birbiriyle çatışabilecek iki farklı gençlik modeli yetiştiğini, bunun son derece tehlikeli olduğunu kaydetti. 

Bir toplum mühendisliğinin habercisi olan bu gelişmeler karşısında TDP olarak her platformda kararlı bir mücadele yürüttüklerini kaydeden İdris, “Biz bu ülkenin geleceğinde söz sahibi olan, alınacak kararlarda gençliğin aktif rol oynayacağı bir gelecek hayal ediyoruz” dedi.

Balcı: Gençlerin dinamizmiyle tecrübeyi birleştirerek, doğru bir zeminde yol alıyoruz

TDP Mağusa İlçe Başkanı Ece Balcı da, ülkesi için uğraşan, emek veren ve bu topraklarda kök salmak için mücadele eden gençlere daha yaşanası bir düzen yaratmak ve gelecek belirsizliğinden kurtarmak adına mücadele verdiklerini ifade etti. Balcı, gençlerin dinamizmiyle tecrübeyi birleştirerek, doğru bir zeminde yol aldıklarını kaydetti.

banner134

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2017, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88