banner6

TDP, meclise 'erken seçim karar önerisi' sunacak

banner37

Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Özyiğit, hükümetin halkın sorunlarını çözmede aciz ve yetersiz kaldığını savunarak tek çıkış yolunun ‘erken seçim’ olduğunu söyledi

TDP, meclise 'erken seçim karar önerisi' sunacak
banner151 banner143

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, bugün meclise “erken seçim karar önerisi” sunacaklarını açıkladı.

Sosyal medyadan açıklama yapan Özyiğit, hükümete eleştirilerde bulunduğu açıklamasında Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) “güvensizlik önergesine” de imza atacaklarını vurguladı.

Özyiğit, “Erken seçim çağrıları gündemin tepesine yerleşti. 28 Temmuz 2013 seçimleriyle oluşan meclis yapısının içerisinden çıkan ‘üçüncü hükümetin’ de kendinden önceki ‘iki hükümet’ gibi halkın sorunlarını çözmede aciz ve yetersiz kaldığı apaçık ortadadır. Bu çerçevede daha fazla zorlamanın bir anlamı yok. Çıkış yolu ‘erken seçim’dir” dedi.

TDP olarak erken seçimi zorlamakta kararlı olduklarını vurgulayan Özyiğit, “Bugün sabah meclise ‘erken seçim karar önerisi’ sunacağız. Böylece ‘hodri meydan çeken Sn. Başbakan'ın ve UBP'nin gerçek tutumunu’ da görmüş olacağız. Bu arada UBP-DP hükümetine ‘güvensizlik önergesi’ vereceğini açıklayan CTP'nin önerisini de imza atarak destekleyeceğiz. Halkımızı bir an önce bu bilgisiz, beceriksiz ve basiretsiz hükümetten kurtarmalıyız” şeklinde açıklama yaptı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 10:13
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104