TDP partiden istifa edenlere teşekkür etti

banner37

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Merkez Yönetim Kurulu, partiden ayrılanlara hizmetlerinden dolayı  teşekkür etti.

TDP partiden istifa edenlere teşekkür etti
banner99

TDP MYK’dan yapılan açıklamada, iki buçuk yıl önceki yönetim değişikliğiyle partinin çoğulcu demokrasi, kararların tabana yayılarak alınmasını temel alan bir yönetim anlayışı ile özgürlükçü ve enternasyonalist sol- sosyal demokrat düşünceyi değer bilerek, geçmişten gelen TKP geleneğiyle yenilikçi sol genç kadroların enerjisini bütünleştirdiği ifade edildi.

Bu siyasetin ve yönetim şeklinin sonucu olarak, son yerel seçimlerde ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yine bu gelenekten gelen iki kişinin halkın takdiriyle göreve geldiği kaydedilen açıklamada, mevcut yönetimin bu ilkeler ışığında geçtiğimiz aralık ayındaki kurultayda partililer tarafından çok büyük bir çoğunlukla güvenoyu aldığına işaret edildi.

“Görmezden gelemezdik”

TDP MYK açıklamasında, “Halkımıza temiz siyaseti vaat ettiğimiz bu dönemde, kendi içimizdeki etik dışı, aynı zamanda parti tüzüğü ve programına aykırı davranışları görmezden gelemezdik” İfadelerine yer verilerek, bunun bir sonucu olarak da Mağusa ilçe eski başkanıyla ilgili bir disiplin süreci başlatıldığı ve bu disiplin sürecinin ciddi bir titizlikle, adil yargılanma usullerine uygun şekilde yürütüldüğü kaydedildi.

Yüksek Disiplin Kurulu’nun, bu kişiyi bir yıl süreyle geçici ihraç etme kararı aldığı belirtilen açıklamada, söz konusu disiplin sürecinin hem parti geleneğini, hem de yeni siyaseti içselleştirememiş belli kişiler tarafından, parti içinde genel başkanlık için başka bir zemin yaratma ortamı amacıyla kullanıldığının bir süredir gözlemlendiği vurgulandı.

“Kamuoyunu meşgul etmemek adına sessiz kaldık”

banner134

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu süreçte, hem parti içi meselelerimizle kamuoyunu rahatsız etmek istemememizden, hem Kıbrıs sorunu gibi önemli bir gündemde partimizin enerjisini ve odağını başka yönlere çekmek istemeyişimizden, hem de disiplin kuruluna olan saygımızdan dolayı sessiz kalmayı tercih ettik.
Siyaseti kendi kişisel çıkarları için bir malzeme olarak kullanma kültürünün partimizden hızla silindiği bu dönemde, bu arkadaşlarımız da partide siyaset yapma zeminlerinin kalmadığı sonucunu çıkarmış ve partimizden ayrılmışlardır.

TDP, Toplumcu Kurtuluş Partisi’nin (TKP) tüm lokomotif kadroları, gelenek siyaseti ve tüm genç kadrolarıyla aynı inanç ve etik siyaset kültürüyle yoluna devam etmektedir. Partimizin tüm kurullarının şu anki gündemi Kıbrıs’ın kalıcı bir çözümle birleştirilmesidir, tüm enerjimiz de buna kanalize edilmiştir.”

 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2016, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75