banner6

TDP'de toplu görevden istifa!

banner37

Toplumcu Demokrasi Partisi’nde sular bir türlü durulmuyor... Gazimağusa İlçe Başkanı Emiroğulları’nın disipline verilmesiyle başlayan sarsıntı bölgelere yayılıyor

TDP'de toplu görevden istifa!
banner90
banner99

Ayşe BULUT

Karpaz bölgesindeki üç örgüt başkanı, Toplumcu Demokrasi Partisi’ndeki (TDP)  görevlerinden istifa etti.     

TDP’de yaşanan kavgaların kendilerine ters düştüğünü söyleyen Sipahi Örgüt Başkanı Ali Aygün, Yeşilköy Örgüt Başkanı Harun Şen ve Yenierenköy Örgüt Başkanı Nevzat Sürmelioğlu görevlerini bıraktı.

Örgüt başkanları istifalarıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Biz mayısın ilk haftasında Hıdırellez’ de mayası tutulmuş ve 19 Mayıs 1919’da Samsun’da bir ışık gibi doğan, daha sonra Sivas Erzurum ve Anadolu’nun dört bucağında gerçekleştirdiği halk kongreleri ile Ankara’da yoğrulan hamurun çocuğuyuz. Biz Anadolu’da çimlenen ve büyüyen Kemalist ruhundan, devrimlerinden ve halk sevgisinden başka bir şeyi kabul etmeyiz. Her hangi bir felsefeyi tanımıyoruz. Kıbrıs’ta Alper Orhon’un Halk Partisi, Burhan Nalbantoğlu’nun, İsmail Bozkurt’un, Ziya Rızkı’ların TKP’si,  Akıncı’nın BDH’sı ve Çakıcı’nın TDP’sine gönül verenleriz. Atatürkçüyüz… Bu uğurda kimseye ama kimseye taviz vermeyiz. Yolumuz Kemalizimdir. Bu günlerde TDP’de olan kavgalar bize ters düşmektedir. Çok üzülüyoruz.  Bu vesile ile TDP’yi şahsi egolar uğruna parçalamanıza ve dolayısı ile Kemalist düşünceye zarar vermenize müsaademiz yoktur. Biz Kemalizmin bekçileri olarak dimdik ayakta kalacağız.”

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2016, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104