TDP'den kurtulun, karşılıksız destek verelim

banner37

KIBRIS TV’ye konuk olan YDP Genel Başkanı Arıklı, koalisyon ortağı Toplumcu Demokrasi Partisi’ni eleştirdi ve hükümete çağrı yaptı:

TDP'den kurtulun, karşılıksız destek verelim

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, koalisyon ortağı Toplumcu Demokrasi Partisi’ni hedefine aldı.

TDP Genel Başkanı ve Milli Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit’in okullardaki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerini seçmeli hale getirmesini şiddetle sert dille eleştiren Arıklı, hükümete “TDP’den kurtulun, karşılıksız destek verelim” çağrısında bulundu.

KIBRIS TV’de yayınlanan “Hasan Hastürer’le Bugün” programına konuk olan Arıklı, “Hükümete mecliste nisap dahil, hiçbir konuda desteğimiz olmayacak” dedi.

Arıklı, hükümetin “yumuşak karnının” TDP olduğunu iddia ederek problemlerin bu partiden kaynaklandığını öne sürdü. Arıklı, “İktidardaki 3 parti bu safradan kurtulmak isterlerse YDP hiçbir karşılık beklemeden bu hükümete dışarıdan gereken sayısal desteği verebilir” dedi.

“Ülke ahlaki çöküntü içerisinde”

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, şöyle devam etti:

“Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri YDP’nin kırmızı çizgisidir. Bu derslerin müfredatını konuşabileceğimizi daha önce ifade etmiştik. Okullarımızın bunca sıkıntısı varken, ülke ahlaki çöküntü içerisindeyken, uyuşturucu kullanım yaşı ilkokullara kadar düşmüşken, çocuklarımız ebeveyn ve büyüklerine karşı saygı ve sevgisini kaybetmişken, Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm bunları bir yana bırakarak Din Kültürü ve Ahlak Derslerini seçmeli yapması, ideoloji girdabına düşmüş bir zihniyetin gayri milli davranışıdır.

Anlaşılan o ki TDP, bu hükümetin gideceğini anlamış ve bu sebeple giderayak kendi ideolojisine uygun bir karar ile seçmenine selam vermek istemektedir”.

“YDP olarak bu karara sessiz kalmamız mümkün değildir” diyen Arıklı, hükümete mecliste nisap dahil verdikleri her türlü desteği keseceklerini belirtti. Arıklı, “Hükümete karşı yapacağımız toplu eylemler için sivil toplum örgütleri ve okul aile birlikleriyle istişarelere başlıyoruz. YDP iktidarında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Derslerinin tekrar mecburi ders haline getirileceğini de şimdiden ilan ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER