Tecavüz soruşturması aydınlanıyor!

banner37

Lapta’da 2010 ile 2018 yılları arasında, şu anda 17 yaşında olan öz kızı ve öz yeğenine karşı “Cinsel Taciz” ve “Cinsel Tecavüz” suçlamasıyla tutuklanan baba K. Y. ile dayı A. Y. dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

Tecavüz soruşturması aydınlanıyor!

Ahmet VAMIK

Lapta’da 2010 ile 2018 yılları arasında, şu anda 17 yaşında olan öz kızı ve öz yeğenine karşı “Cinsel Taciz ve “Cinsel Tecavüz” suçlamasıyla tutuklanan baba K. Y. ile dayı A. Y., dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı ve tutukluluk süreleri 7 gün daha uzatıldı.

Meseleyle ilgili polise gönüllü ifade veren dayı A. Y.’nin aleyhindeki suçlamaları kabul ettiği açıklandı.

Öte yandan, başından geçenleri ispatlamak için, babasının cinsel organında bulunan belirgin bir özellikle ilgili beyanda bulunan müştekinin beyanı doğrultusunda, Adli Tıp Uzmanı tarafından muayene edilen baba K. Y.’de de söz konusu özelliğin tespit edildiği öğrenildi.

“Yıllarca istismar ettiler”

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis çavuşu İbrahim Güleç’i tanık olarak dinletti.

Zanlılar A. Y. ile K. Y.’nin 2010 ile 2018 yılları arasında Lapta’da meydana gelen “Cinsel Tecavüz” suçundan methaldar olduklarını dile getiren polis çavuşu İbrahim Güleç, 17 yaşındaki müştekinin 17 Ekim’de Sosyal Hizmetler Dairesi’nde görevli müfettişler aracılığı ile Lapta Polis Karakolu’na giderek babası ve dayısı hakkında şikâyette bulunduğunu anımsattı.

Polis çavuşu İbrahim Güleç, müşteki genç kızın, 2010 ile 2016 yılları arasında dayısı A. Y.’nin kendisini taciz ettiğini ve arabayla gezdirme bahanesiyle evden uzaklaştırıp cinsel istismarda bulunduğuna yönelik iddiada bulunduğunu ifade etti.

Müştekinin, 2016 ile 2017 yılları arasında da babası K. Y., tarafından taciz edildiği ve babasının kendisiyle ters yoldan ilişkiye girdiği yönünde iddiada bulunduğunu kaydeden Güleç, baba K. Y.’nin aleyhinde, 2018 yılı içerisinde kızını banyo odasında ve yatak odasında bulunduğu zamanlarda anahtar deliğinden gözetlediğine ve cinsel tacizde bulunduğuna yönelik de iddialar olduğunu açıkladı.

“Bulguya rastlandı”

Müştekinin psikolojik kontrolünün tamamlanmak üzere olduğunu ve buna yönelik bir doktor raporu temin edileceğini açıklayan polis çavuşu İbrahim Güleç, Adli Tıp Uzmanı tarafından muayene edilen genç kızda ters yoldan ilişki bulgusuna rastlandığının tespit edildiğini de dile getirdi.

“Başından geçenleri yakın bir akrabasına anlattı”

Meselenin önemine dikkat çeken polis çavuşu İbrahim Güleç, meseleyle ilgili soruşturmanın devam ettiğini, 12 kişiden ifade alındığını ve 15 kişiden daha alınması gereken ifadeler olduğunu dile getirerek, serbest kalmaları halinde soruşturmaya olumsuz etki etme olasılığı bulunan zanlıların tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla, zanlıların 7 gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2018, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER