Tecavüz zanlısı cezaevine gitti

banner37

Lefkoşa’da eski kız arkadaşının ikametgâhına izinsiz girerek boğazını sıkıp, cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla tutuklanan Murat İri, teminatla serbest bırakıldı ancak şartları yerine getiremedi

banner87
Tecavüz zanlısı cezaevine gitti
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Başkent Lefkoşa’da 11 Temmuz tarihinde sabahın erken saatlerinde yaşanan tecavüz vakasıyla ilgili polisin soruşturması devam ederken, olayla ilgili yeni detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

“Cinsel tecavüz” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Murat İri, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, polis çavuşu Ahmet Kavan’ı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kavan, zanlı Murat İri’nin 11 Temmuz tarihinde saat 02.00 sıralarında Lefkoşa’da eski kız arkadaşı olan 36 yaşındaki E.Ş’nin ikametgâhına izinsiz girerek, boğazını sıkıp, “Benimle olmasan seni öldürürüm” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu ve kadına cinsel saldırıda bulunduğunu yineledi.

Tahkikatın tamamlandığını kaydeden Kavan, zanlının ailesi ile birlikte KKTC’de yaşadığını belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakit teminat yatırması ve zanlının 100 bin TL şahsi kefalet senedi imzalaması şartı ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.    

Mahkemenin belirlediği teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı, şartları yerine getirinceye veya yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75