Tecavüz zanlısı, kız arkadaşıyla kaçıyordu

banner37

Sosyal medya üzerinden tanıştığı kadına tecavüz etmekle itham edilen Mürsel Aydın’ın ülkeden kaçmak isterken yakalanmasıyla ilgili bir ayrıntı ortaya çıktı

banner87
Tecavüz zanlısı, kız arkadaşıyla kaçıyordu
banner90
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

Sosyal medya üzerinden tanıştığı ve bir yıldır bu platformdan konuştuğu kadınla geçtiğimiz hafta buluştuktan sonra, kadına tecavüz ettiği suçlamasıyla tutuklanan Mürsel Aydın’ın, olaydan sonra ülkeden kaçarken yakalandığı sırada yanında kız arkadaşının da bulunduğu ortaya çıktı.

Lefkoşa’da 20 –21 Haziran tarihlerinde bir şey alacağı bahanesiyle evine götürdüğü 21 yaşındaki E. G.’ye tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklu olan Mürsel Aydın, dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve tutukluluk süresi devam eden soruşturma kapsamında 8 gün daha uzatıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Aygün Karagil’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Karagil, zanlı Mürsel Aydın’ın 20-21 Haziran tarihleri arasında meydana gelen “Cinsel tecavüz”, “Zorla alıkoyma”, “Ciddi darp” ve “Cinsel saldırı” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Polis, zanlının yaklaşık 1 yıl önce Facebook isimli sosyal paylaşım sitesinde tanıştığı 21 yaşındaki E. G.’yi 20 Haziran tarihinde kalmakta olduğu Lefke bölgesinden alarak Lefkoşa’ya geldiklerini ve öncelikle henüz tespit edilemeyen bir markette durup alkollü içecek aldıklarını söyledi.

Zanlı ile müştekinin daha sonra YDÜ yakınlarında boş bir alanda durup alkol alıp sohbet ettiklerini kaydeden Karagil, akabinde müştekinin bir eğlence yerine gitmeyeceklerse, kendisini eve bırakmasını talep etmesi üzerine zanlının önce Küçük Kaymaklı’da kaldığı evden geçip bir şeyler alması gerektiğini söylediğini ve eve gittikleri esnada araçtan inmek istemeyen müştekiyi zorla indirip eve götürdüğünü söyledi.

Zanlının daha sonra zorla alıkoyduğu E. G.’ye cinsel saldırıda bulunduğunu belirten Karagil, zanlının aynı araçla 21 Haziran günü 03.00 saatlerinde kızı geri Lefke bölgesindeki evine götürüp bıraktığını söyledi.

Şikayetin polisin bilgisine 21 Haziran tarihinde geldiğini ve olayın Lefkoşa sınırları içerisinde meydana geldiğinden Lefkoşa polisinin baktığını ifade eden memur Karagil, olaydan sonra zanlının arandığını ve 22 Haziran tarihinde Girne Turizm Limanı’ndan kız arkadaşıyla çıkış yapmak isterken tespit edilip, tutuklandığını söyledi.

Karagil, meselenin ciddi ve geniş kapsamlı olduğunu, DNA incelemelerinin tamamlanması için Türkiye’den sonuçların beklendiğini, alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri ile ses kayıtları olduğunu belirterek, zanlının 8 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Savcı Şadi, “Cinsel tecavüz”, “Zorla alıkoyma”, “Ciddi darp” ve “Cinsel saldırı” suçlarının ciddi bir mesele olduğunu ve tahkikatın daha tamamlanmadığını belirterek, zanlının serbest kalması halinde soruşturmaya etki edebileceğini, dolayısıyla polisin talep ettiği tutukluluk süresinin makul olduğunu söyledi.

Avukatı süreye itiraz etti

Zanlı Mürsel Aydın’ın avukatı Pınar Çırakoğlu, polis memurunun istediği 8 günlük sürenin uzun olduğunu belirterek, incelenecek belge ve kayıtların 3 günde tamamlanabileceğini söyledi.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, meselenin çok ciddi bir mesele olduğunu, tahkikatın tamamlanmadığını, alınması gereken ifadeler ve uzman ekiplerinin incelenmesi gereken belgeler ve raporların olduğunu belirterek, zanlının yeniden 8 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 08:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75