Tecavüz zanlısının çalışma izni iptal edildi

banner37

Karantina otelinde arkadaşına tecavüz ettiği suçlamasıyla tutuklanan A. E., cezaevine gönderildi

Tecavüz zanlısının çalışma izni iptal edildi
banner8

Çalışma amacıyla KKTC’ye birlikte geldiği ve aynı otelde karantinaya girdiği arkadaşına cinsel tecavüzde bulunmakla suçlanan A. E., isimli zanlı yargılanıncaya kadar cezaevine gönderilirken, polis, zanlının çalışma ön izninin de iptal edildiğini açıkladı.


Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis çavuşu, zanlı A. E.’nin, 27 Şubat 2021 tarihinde saat 18.00 raddelerinde Lapta’da, şu an karantina oteli olarak hizmet vermekte olan bir otele ait oda içerisinde, adaya birlikte geldiği ve aynı otelde karantinada olan arkadaşı M. D. isimli erkek şahıs ile kendi odasında alkol aldıklarını belirtti.


banner134
Zanlının daha sonra sarhoş bir şekilde kendi odasına giden M. D.’nin peşinden giderek, M. D.’nin kıyafetlerini çıkartıp, çift kişilik yatak içerisinde rızası hilafında cinsel tecavüzde bulunduğunu anlatan polis çavuşu, mesele ile ilgili olarak yapılan şikayetin ardından zanlının tutuklandığını, müştekinin doktor kontrolünden geçirildiğini ve müştekide cinsel ilişkiye bağlı ekimozlar olduğunun belirlendiğini söyledi.


Soruşturmanın tamamlandığını ve çalışma ön izniyle ülkeye gelen zanlının izninin iptal edildiğini belirten polis çavuşu zanlı A. E.’nin uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın zanlının davalarında hazır olması maksadı ile 3 ayı aşmayan bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75