banner6

Tecavüzcü suçunu kabul etti

banner37

Tecavüzcü suçunu kabul etti
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da Down Sendromlu 21 yaşındaki kızı taciz edip tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan Libya uyruklu A.Q.V. aleyhine yürütülen geniş çaplı soruşturma tamamlandı.

  Tahkikat maksatlı 8 gündür Gazimağusa’da tutuklu bulunan A.Q.V, gönüllü ifade vererek aleyhindeki tüm suçlamaları kabul etti.

    Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, zanlı,  kabul ettiği cinsel tecavüz, cinsel saldırı, cinsel taciz ve KKTC’de izinsiz ikamet gibi ciddi suçlardan, ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun, 3 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

   Mahkemede, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat sorumlusu Engin Yıldız, meseleyle ilgili yeminli şahadet verdi.

   Tanık polis Engin Yıldız, zanlının, Gazimağusa’da 2022 yılı Mart ayı içerisinde meydana gelen çirkin suçla ilgili olguları mahkemeye aktardı ve zanlının, ikamet ettiği apartmanın 6 numaralı dairesinde kalmakta olan 21 yaşındaki Down Sendromlu kıza, kullanımındaki telefonun WhatsApp kısmından birçok defa  cinsel içerikli mesajlar göndererek taciz ettiğini ve  adı edilene, evde kimsenin bulunmadığı bir esnada tecavüz ettiğini anlattı.

   Yıldız, aldığı bilgi ışığında ülkede izinsiz ikamet ettiğini tespit ettiği zanlıyı Gazimağusa’da derdest emri gereği tutuklandığını hatırlattı ve cinsel içerikli mesajların bulunduğu zanlıya ait cep telefonunu emare zapt ettiğini hatırlattı.

   Konu mesajların dökümünü aldığını kaydeden tanık polis, mahkemeden, ülkede izinsiz ikamet eden zanlıyı, ileride görüşülecek davasında hazır olması için cezaevine göndermesini talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlının her ne şart altında olsun 3 ayı geçmeyen bir süre, Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne hükümsüz tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2022, 12:20
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110