Tecavüzden, 'çenesini ısırarak' kurtulabildi

banner37

Salim Zambaklı, restoranında iş vereceği vaadiyle kandırdığı yabancı uyruklu genç bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı

Tecavüzden, 'çenesini ısırarak' kurtulabildi
banner99

HASTANEYE GİDİNCE YAKALANDI… Yürüyüş yapma bahanesiyle götürdüğü bahçede, kadını bir yandan dövüp, bir yandan da soyarak tecavüz etmeye çalıştığı iddia edilen Salim Zambaklı, yüzündeki yarayı tedavi ettirmek için Güzelyurt Sağlık Merkezi’ne gidince tutuklandı. Polis, saldırıya uğrayan genç kadının, Zambaklı’nın çenesini ısırarak elinden kurtulup kaçabildiğini anlattı.

Emine UYSAL

Uyuşturucu başta olmak üzere farklı suçlardan birçok sabıkası bulunan Salim Zambaklı, bu kez de bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Salim Zambaklı’nın, yabancı uyruklu kadına, kendisinin restoran sahibi olduğunu ve restoranında iş vereceğini söyleyerek kandırdığı iddia edildi. Zambaklı’nın yürüyüş yapma bahanesiyle götürdüğü Güzelyurt bölgesindeki bir bahçede aniden kadını dövmeye başladığı ve yere düşürerek kıyafetlerini çıkarmaya ve tecavüz etmeye çalıştığı, kadının da bu saldırıdan ancak Zambaklı’yı çenesinden ısırarak kurtulup, kaçabildiği belirtildi.

Polis, müşteki kadının bahçede uğradığı cinsel saldırı anında, zanlı Salim Zambaklı’yı yüzünden ısırarak, yaraladığını ve olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine zanlının hastaneye başvurduğu an tutuklandığını anlattı.

“Cinsel saldırı” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Salim Zambaklı, dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Güzelyurt Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Müfettiş Muavini Hasan Gökyay’ı dinletti. 

 

“Restoran sahibi olduğunu ve işe alacağı yalanını söyledi”

Mahkemede yeminli şahadet veren Gökyay, 22 Haziran’da saat 22.00’de Bostancı’da sakin zanlı Salim Zambaklı’nın bölgede yabancı öğrenci statüsünde olan genç bir kadına restoran sahibi olduğunu ve kendisini işe alacağı konusunda yalan söyleyip, buluştuktan sonra aracına alıp, bölgedeki bir bahçe içerisinde yürümesini sağlayıp, darp etmeye başladığını ve kadını yere düşürdüğünü anlattı.

 

banner134
“Kadın, saldırganın çenesini ısırarak kaçabildi”

Müfettiş Muavini Hasan Gökyay, zanlının fiziksel şiddet kullanarak, kadını soymaya ve öpmeye başladığını belirterek, o esnada kadının zanlının çenesinden ısırarak, kaçtığının belirlendiğini kaydetti.


Gökyay, olayın polisin bilgisine gelmesiyle geniş çaplı operasyon başlatıldığını ve yaralı olan zanlının hastaneye başvurma ihtimali göz önünde bulundurularak, tedbir alındığını anlattı.


Gökyay, zanlının Güzelyurt Sağlık Merkezi’ne başvurduğunu ve tutuklandığını kaydetti. 

 

“Kanlı kıyafetlere DNA analizi yapılacak”

Müfettiş Muavini Hasan Gökyay, zanlının ve müştekinin üzerinde kan olan kıyafetlerinin emare alındığını ve bu emareler üzerinde DNA analizi yapılacağına vurgu yaptı.


Gökyay, alınması gereken ifadeler ve soruşturulacak şahıslar olduğunu belirtip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

 

Zanlı: Bağcıl’da beraber içtik


Mahkemede söz alan zanlı Salim Zambaklı, “Şikayetim yok. Bağcıl’da beraber içtik” dedi.


Yargıç Seran Bensen, huzurundaki olgulara göre zanlının suçla bağlantısı olduğuna dair makul şüphe olduğuna bulgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75