Tecavüze 20 yıl hapis

banner37

Lapta’da geçtiğimiz yıl, 72 yaşındaki engelli kadını darp edip, parasını çaldıktan sonra cinsel tecavüzde bulunan İsmet Şahin, yargılandığı Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından uzun süreli hapse mahkum edildi

Tecavüze 20 yıl hapis
banner99

SOYGUN, DARP VE TECAVÜZ… Girne Ağır Ceza Mahkemesi, soygun ve darp gibi suçlardan birçok sabıkası bulunan ve şartlı tahliye ile hapisten çıktıktan sonra 3 Mart 2019 tarihinde, Lapta’da engelli olan ve tekerlekli sandalye kullanan 72 yaşındaki B.B., isimli İngiliz kadını önce darp edip parasını alan ve ardından da kadına cinsel tecavüzde bulunan İsmet Şahin’i 20 yıl hapis cezasına çarptırdı.

   Girne Ağır Ceza Mahkemesi, geçtiğimiz yıl Lapta’da engelli bir kadını darp edip parasını aldıktan sonra cinsel tecavüzde bulunan İsmet Şahin isimli sabıkalı sanığı 20 yıl hapse mahkum etti.

   Füsun Cemaller’in başkanlığında Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad ve Yargıç Şevket Gazi’den oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, sanık İsmet Şahin ile ilgili kararını dün açıkladı.

   Mahkemenin oybirliği ile aldığı gerekçeli kararı okuyan Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Füsun Cemaller, sanığın cinsel tecavüz, soygun ve darp suçlarından yargılandığını belirterek, tecavüz ve soygun suçlarına Fasıl 154 Ceza Yasası’nda ömür boyu hapis öngördüğünü ifade etti.

   Cemaller, Lapta’da meydana gelen olayda sanığın 72 yaşındaki engelli ve tekerlekli sandalyede olan yaşlı kadını önce darp ettiğini, yüzüne tokat atıp, 300 TL nakit para ile bankamatik kartını ve şifresinin aldığını, ardından ellerini bağlayıp, tecavüz ettiğini belirtti.

   Başkan Cemaller, müşteki kadının doktor kontrolünden geçirildiğinde tecavüz ve darp bulgularına rastlanıldığını ifade etti.

   Olayın oluş şekline bakıldığında suçun vahim ve insanlık dışı bir suç olduğunun görüldüğünü belirten Cemaller, sanığın dilimizi dahi bilmeyen yaşlı kadını tehdit ettiğini, darp ederek parasını da çaldığının altını çizdi.

   Soygun suçlarının can ve mal güvenliğini tehdit eden suçlar olduğunu kaydeden Cemaller, bunun yanı sıra cinsel tecavüz suçunun da toplumda infiale neden olan, kişinin vücut bütünlüğüne karşı işlenen en ağır işlenen suçlardan biri olduğunu vurguladı.

   Cemaller, vicdansızca bu suçları işleyen sanığa hoşgörü ile yaklaşmanın mümkün olmadığını dile getirdi.

   Sanığın geçmişte birçok suçtan sabıkları olduğunu ancak ceza takdirinde sadece 2010 yılından itibaren işlenen suçların dikkate alındığını ifade eden Cemaller, 2010’da 1, 2011’de 3 sabıkası olduğunu, en son 2012 yılında soygun suçundan 9 yıl hapse mahkum edildiğini ancak şartlı tahliye ile serbest kaldığını ve 3 Mart 2019 tarihinde tecavüz ve soygun suçunu işlediğini belirtti.

   Başkan Cemaller, sanığın toplumdan uzak tutuklaması gerektiğine değinip, 20 yıl hapse mahkum ettiklerini açıkladı. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75