banner6

Tecavüze teşebbüs eden zanlı cezaevine gönderildi

banner37

Haspolat çemberinde arabasına aldığı kadına bıçak zoruyla cinsel tecavüz girişiminde bulunmakla suçlanan 46 yaşındaki F.A.’nın aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Tecavüze teşebbüs eden zanlı cezaevine gönderildi
banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA

Haspolat çemberinde otostop çeken R.P.B. (K-27) isimli yabancı uyruklu kadını aracına alıp, bıçak zoruyla tecavüze teşebbüs ettiği gerekçesiyle tutuklanan Cihangir'de sakin F.A. (E-46) isimli yabancı uyruklu zanlı, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

“Cinsel tecavüze teşebbüs”, “Cinsel dokunulmazlığı ihlal amacıyla kaçırma”, “Yaralama”, “Cinsel saldırı”, “Cinsel taciz”, “Şiddet tehdidi”, “Kanunsuz bıçak taşıma”, “Korkutmak amacı ile silah taşıma” ve “Ciddi darp” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis memuru Ozan Kuşak’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşak, 29.12.2022 tarihinde, saat 12.50’de, Cihangir'de sakin F.A.’nın (E-46) adına kayıtlı EV 308 plakalı salon araç ile Lefkoşa'dan Gazimağusa istikametine doğru seyrederken, Haspolat çemberinde Minareliköy’de sakin erkek arkadaşına gitmek için otostop çeken, Girne'de sakin R.P.B.'yi (K-27) aracına aldıktan sonra yolda seyir halinde oldukları bir esnada, cebinde bulunan parayı gösterip onunla cinsel ilişkiye girmesi için teklifte bulunduğunu anlattı.

Ozan Kuşak, kadına rızası olmaksızın, cinsel saldırıda bulunarak, aracı sürmeye devam edip adı edilenin araçtan inmek istemesine rağmen durmayarak, Minareliköy Kır Sokak içerisinde toprak yolda durup araç içerisinde tasarrufunda bulundurmuş olduğu 20 cm ağız, toplam uzunluğu ise 32 cm olan sivri uçlu bıçağı sol eli ile R. P. B.’nin karın kısmına dayayıp, sağ eli ile de giymekte olduğu eşofmanı indirip, cinsel tecavüze teşebbüs ettiğini ileri sürdü.

Kuşak, müşteki R.P.B.’nin elleri ile karşı koyarak sanığın elindeki bıçağı aldığı esnada elleri ile vücudunun muhtelif suretiyle vurmak suretiyle de adı edileni ciddi bir şekilde darp ettiğini kaydetti.

Kuşak, R.P.B.’nin bıçağı alırken avuç içlerinden yaralandığını ve aracın kapısını açıp kendisini yola atıp kurtulduğunu mahkemeye aktardı.

Kuşak, zanlının ise kullandığı araç ile olay yerinden kaçtığını ve aynı gün araç ile Cihangir'de tespit edilip, poliste yapılan ilk soruşturmada itiraf içerikli gönüllü ifade verdiğini kaydetti.

Zanlının tutuklandığını ve konu araç ve bıçağın emare alındığını anımsatan Kuşak, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirtip, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Nil Elodie Çeliker, konu suçun ciddiyetine ve toplumda infial yarattığına vurgu yapıp, zanlının iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2023, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104