Tecavüze uğrayan çocuğa “kimseye anlatma” demiş

banner37

Cinsel tecavüze uğradığını öğrendiği 13 yaşındaki kız çocuğuna, olayı kimseye söylememesi için telkinde bulunduğu belirlenen N.N., isimli kadın 5 bin TL teminata bağlandı

Tecavüze uğrayan çocuğa “kimseye anlatma” demiş
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

ÇOCUK KADINA ANLATMIŞ AMA… ‘Feri fail (suçu örten)’ suçlamasıyla N.N.’yi teminat talebiyle mahkemeye çıkaran polis, olay tarihinde bakması için kendisine emanet edilen 13 yaşındaki kız çocuğunun cinsel tecavüze uğradığını zanlıya anlattığını, ancak zanlının çocuğa, olayı kapatması ve ailesine söylememesi için kendisine söz vermesi telkininde bulunduğunun tespit edildiğini kaydetti.

Lefkoşa’da bir alışveriş merkezinin tuvaletinde 2021’in Nisan ayı içinde 13 yaşındaki kız çocuğuyla cinsel ilişkiye girmekle suçlanan 17 yaşındaki M.U.’nun tutukluluk süresi devam ederken, o tarihte çocuğun emanet edildiği N.N., isimli kadının durumu öğrendikten sonra cinsel tecavüze uğrayan çocuğa olayı kimseye söylememesi telkininde bulunduğu tespit edildi.

‘Feri fail (suçu örten)’ suçlamasıyla tutuklanan zanlı N.N., aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere dün mahkemeye çıkarıldı ve teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda gerçekleşen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Doğcan Kırgeç’i dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Kırgeç, 14 Nisan 2021 tarihinde Lefkoşa'da meydana gelen “16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüz, Vahim zarar, Çocuğun cinsel istismarı ve Cinsel saldırı” suçlarından devam eden tahkikat esnasında 13 yaşındaki çocuğun tecavüze uğradığı tarihten sonra, o tarihte çocuğun emanet edildiği zanlı N.N.’nin bilgisine getirdiğini ancak zanlının da çocuğa, olayı kapatması telkininde bulunup, ailesine söylememesi için kendisine söz vermesi telkininde bulunup, feri fail suçunu işlediğinin tespit edildiğini kaydetti.

Polis memuru Doğcan Kırgeç, aynı gün zanlının tutuklandığını ve telefonunun incelenmek üzere emare alındığını mahkemeye aktardı.

Kırgeç, zanlının gönüllü ifade verip, çocuğa “Bu olayı kimseye söylememesi, gizli kalmasını, bu olayı kendi, Allah ve çocuğun arasında sır kalması” yönünde telkinlerde bulunduğunu söylediğini anlattı. Tahkikatın tamamlandığını belirten Kırgeç, bu safhada mesele ile ilgili olarak zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının davaları görüşülünceye kadar yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, 2 kefilin 75’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, 2 haftada 1 gün polise ispat-ı vücutta bulunması şartları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75