banner6

Tedaviye gitti, tacizden tutuklandı

banner37

Uyuşturucu tedavisi için Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne giden 31 yaşındaki Kudret Evli, 22 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanıyor

Tedaviye gitti, tacizden tutuklandı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

30 ayrı sabıkası olan, uyuşturucu suçundan Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalanan ve denetim şartı gereği Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne giden 31 yaşındaki Kudret Evli, 22 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı.

“Cinsel saldırı” ve “Cinsel taciz” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Kudret Evli, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Lefkoşa Adli Şube’de görevli polis memuru İbrahim Toz’u tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Toz, 23.07.2018 tarihinde saat 09.00 raddelerinde Lefkoşa’da Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi içerisinde, Ozanköy’de sakin Kudret Evli’nin, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi amaçlı kalmakta olan 22 yaşındaki bir kadını rızası hilafına yanına giderek kulağına “çok güzelsin“ diye fısıldadıktan sonra sol eli ile kalçasını sıkıp “rujun taştı“ diyerek dudağına dokunmak suretiyle cinsel saldırıda bulunduğunu ileri sürdü.

Müştekinin davranış bozukluğundan dolayı Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gördüğünü ve doktorundan yapılan soruşturmada ifade verme yetisi olup, şikayetçi olmaya ehli olduğunun tespit edildiğini kaydetti.

Polis memuru İbrahim Toz, zanlının aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

Toz, zanlının Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalanarak, 14 günde bir Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kontrole gidip ilaçlarını temin ettiğini ve doktorundan yapılan soruşturmada ceza-i ehliyetinin tam olduğunun tespit edildiğini söyledi.

Zanlının yazılı dava tebliğinde kendisine okunan “Cinsel Saldırı ve Cinsel Taciz suçlarını kabul etmediğini, evli ve bir çocuk babası olduğunu söyleyen Toz, polis kayıtlarında zanlının işlemiş olduğu suçlarla ilgili 30’a yakın kaydı bulunduğuna vurgu yaptı.

Toz, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018, 08:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104