banner6

Tehdit olayı araştırılıyor

banner37

Tehdit olayı araştırılıyor
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Tasarruflarındaki uyuşturucu, göz yaşartıcı sprey, demir muşta ve tabancayla yakalanan Özcan Hangün ve Babajan Hudyberdiev’in tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

   Adı açıklanmayan bir kişiyi yine tabanca ile tehdit ettiği öne sürülen Hangün, geçtiğimiz günlerde polisin gerçekleştirdiği operasyonla Lefkoşa-Gazimağusa anayolunda Demirhan yakınlarında Hdayberdiev ile birlikte yakalanmıştı.

   Seyir halinde olduğu aracı durdurularak arama yapılan Hangün’ün tasarrufunda içinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan cam pipo, uyuşturucu öğütücüsü, demir muşta ve göz yaşartıcı sprey, yanında yolcu olarak bulunan Babajan Hudayberdiev’in tasarrufunda ise 9 adet canlı mermisiyle birlikte 9 milimetre çapında tabanca bulunmuştu.  Hangün’ün tabancanın da kendisine ait olduğunu söylediği iddia edilmişti.  

   Özcan Hangün ve Babajan Hudayberdiev dün “Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde taşıma, tasarrufu”, “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” ve “Tecavüzkar alet taşıma” suçlamalarıyla Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine 4 gün tutukluluk emri alındı.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Savcı Behrat Mavioğlu’nun tanığı olarak yeminli şahadet vererek olguları aktaran Müfettiş Faysal Güden, 14.06.2022 tarihinde saat 12.00 raddelerinde Lefkoşa- Gazimağusa anayolunda Demirhan bölgesinde zanlı Özcan Hangün’ün aracının bir polis ekibi tarafından durdurulup, arama yapıldığını anlattı.

   Güden, zanlı Özcan Hangün’ün tasarrufunda, içinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan cam pipo ve öğütücünün yanı sıra, demirden mamul muşta ve göz yaşartıcı spreyin bulunarak, emare alındığına vurgu yaptı.

   Güden, zanlı Babajan Hudayberdiev’in tasarrufunda ise 9 milimetre çapında tabanca ve 9 adet canlı merminin bulunduğuna ancak zanlı Özcan Hangün’ün gönüllü ifadesinde tabanca ve mermilerin kendisine ait olduğunu itiraf ettiğini mahkemeye aktardı.

   Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapan Güden, zanlıların 4 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, istenen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104