Tek dertleri evlat özlemi

banner37

Kimi Mağusa’dan, kimi Lefkoşa’dan, kimi Akıncılar’dan, kimi de Güzelyurt’tan gidip, Kalkanlı’daki Yaşam Evi’nin sakini olmuş. Hepsi de oradaki bakımdan, ilgiden oldukça memnun

banner87
Tek dertleri evlat özlemi
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Sağlık Bakanlığı tarafından Güzelyurt ilçesine bağlı Kalkanlı’da hayata geçirilen Yaşam Evi’nin yurdun dört bir yanından sakinleri var. Kimi Gazimağusa’dan, kimi Lefkoşa’dan, kimi Akıncılar’dan, kimi de Güzelyurt’tan gidip, bundan sonraki hayatlarını geçirmek için Kalkanlı Yaşam Evi’ne yerleşmiş.

Hepsi de oradaki ilgiden, bakımdan, görevlilerden, arkadaşlarından, sosyal etkinliklerden memnun ve hepsinin de ortak derdi; evlat özlemi. Hepsi de, evlatlarını çok sevdiklerini ve çok özlediklerini söylüyor.

Kalkanlı Yaşam Evi yetkilileri de, ev sakinlerinin yalnız kalmamaları, bir araya gelip sosyalleşmeleri için çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Sohbet, dinlenme, oyun, sağlık, sanat ve kültür alanlarının yer aldığı Yaşam Evi’nde zaman zaman da sanatçılar konuk ediliyor, müzikler eşliğinde keyifli saatler geçiriliyor. Kimileri şarkılara eşlik ediyor, kimileri kalkıp dans edip oyun oynuyor, kimileriyse alkışla tempo tutuyor.

Yaşam Evi’nin sakinleri, özellikle bu tür etkinliklerden çok mutlu olduklarını şöyle dile getiriyor:

Şenay Gülçakır:
   Sağlık Bakanlığı ve Yaşam Evi yetkililerine bizlere bu imkanı sağladıkları için çok teşekkür ederim. Burada bir nebze de olsa sıkıntılarımızı atıyoruz. Çok güzel, çok memnunuz. Bizim için harika bir yer ve bugün daha da güzel.

 

Mehmet Dağdevren:
   72 yaşındayım. Bugün müzikli bir gün geçirdik. Yetkililer bize böyle bir şans verdiği için çok şanslıyız. Çok güzel günlerimiz geçiyor. Burada arkadaşlarımızla çok güzel diyaloğumuz var. Kahvelerimizi, çayımızı içiyoruz. Çok güzel imkanlarımız var. Çok teşekkür ederiz, çok mutluyuz. Bu müzikler harika. Bizi daha çok gençleştiriyor. Daha dinçleşiyoruz, kendimizi genç hissediyoruz.

 

Sultan Pergamalı:
   Yaşam Evi’nde kalıyorum. Özellikle müzik etkinliklerinin daha da çoğalmasını istiyorum. Ben öncelikle müzikleri çok seven birisiyim. O yüzden oldukça mutlu olduğumu söyleyebilirim ki, herkes de zaten öyle.

Nurettin Eratlı:
   Ben burayı çok güzel gördüm. Allah razı olsun. Yetkililerin, istediğimizden daha güzel şeyler yapacağına inanıyorum. Eğlence de çok güzel. Şimdiden böyle başladıysak sonu çok iyi gelecektir diye düşünüyorum.

 

İbrahim Pınar:
   Müzikle dolu bir insanım. Böyle bir gece olduğu için çok mutlu oldum. 

 

Berayed Durukan:
   Buraya Yayla köyünden geldim. 2 tane evladım var, onları çok seviyorum. Her hafta ziyaretime geliyorlar. Allah razı olsun. 

 

Cevriye Alibey:
   Yaklaşık 2 buçuk aydır buradayım. Böyle bir yerde mutlu olmazsam beni böyle sararlar mı kızlarım?

Altan Esat Bütün:
   Her şey çok güzel. Buraya Ayorgi köyünden geldim. Evlatlarım İngiltere’de. Keşke ben de orda olsam, onları çok özledim.

 

Ömer Pirgos:
   Lefkoşa’dan geldim, mutluyum. 2 çocuk babasıyım. Arada sırada ziyaretime geliyorlar. Onları çok özledim. Gelmelerini bekliyorum.

 

Ayşen Karadağlı:
   Trabzon’dan geldim, çok mutluyum. Her şey temiz ve bakımlı. İkinci baharımı burada yaşıyorum.

 

Aynur Şener:
   Çok güzel bir yer oldu. Lefkoşa’dan geldim ama 2 tane çocuğum var, onları özlüyorum.

 

Hasan Ekici:
   Mağusa’dan geldim, 4 çocuk babasıyım. Evlatlarımdan 1 tanesi geliyor. Diğer 3 tanesi Londra’da. Adreslerini bilmiyorum. Seslerini duymak istiyorum. Ziyaretime gelmelerini bekliyorum. Onları çok seviyorum.

 

Ayşe Koçimi:
   9 aydır buradayım. Lefkoşa’dan geldim. Evlatlarım 2 tane. Her hafta ziyaretime geliyorlar, sağ olsunlar. Çok seviyorum onları.

 

Öztekin Yeşilada:
   3 aydır buradayım. 4 çocuk, 8 torun sahibiyim. Yaşım 80. Burada olmaktan çok mutluyum ve hayatımın gerçeğini burada yaşamaya başladım.

 

Veli Mertoğlu:
   Akıncılar köyünden geliyorum, herkese selam gönderiyorum. Köylülerimi çok seviyorum, ziyaretime bekliyorum. Bana kola ve lahmacun getirsinler.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108