Tekne ve kömürlerin parasını çalmaktan yargılanacak

banner37

Ammar Bakkour, hem patronunun tekne alması için verdiği 5 bin doları, hem de iş yeri adına tahsil ettiği yaklaşık 8 bin TL’yi sirkat etmekle suçlanıyor

Tekne ve kömürlerin parasını çalmaktan yargılanacak
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da çalıştığı Ayman Donya Trading Ltd.’in sahibinin kendisine tekne alımı için teslim ettiği 5 bin dolar ile işyeri adına başka işyerlerine sattığı kömürlerin karşılığı temin ettiği toplam 7 bin 950 TL’yi çaldığı gerekçesiyle tutuklanan Ammar Bakkour’un aleyhine başlatılan soruşturma tamamlandı.
   KKTC ve Suriye uyruklu olan Ammar Bakkaour, işlediği iddia edilen 8 ayrı davadan ileride yargılanmak üzere, KKTC dışına çıkmaktan men edilip tüm pasaport ve seyahat belgelerine el konularak, 5 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest kaldı.
   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dükü teminat duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Löğmen Yücetürk, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser’in sorularını yanıtladı.
   Tanık polis Löğmen Yücetürk, zanlının 2019 ile Ocak 2020 tarihleri arasında, Gazimağusa’da meydana gelen “Müstahdem tarafından sirkat” ve “Emanetçi tarafından sirkat” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.
   Löğmen Yücetürk, zanlının, 2019 yılı Aralık ayı içerisinde, Gazimağusa’da faaliyet gösteren Ayman DonyaTrading Ltd. isimli işyerinde çalıştığı sırada, işyeri sahibi tarafından kendisine, tekne alması ve tekne alımında depozit vermesi için verilen 5 bin doları, tekne için vermeyip sirkat ettiğini söyledi.
   Yücetürk, zanlının, çalıştığı işyerinde, 2020 yılı Ocak ayı içerisindeki farklı tarihlerde, 6 farklı işyerine satmış olduğu kömürlerden fatura karşılığında temin ettiği 2 bin 550 TL’yi işyerine, işyeri sahibi ve hesabına yatırmayıp sirkat ettiğini anlattı.

banner134
   Tanık polis ayrıca, zanlının Girne’de faaliyet gösteren bir restorana sattığı kömürler karşılığı konu işyerinden aldığı 2 bin 700’er TL’lik 2 çek yapraklarını, Gazimağusa’da bozdurup işyeri hesabına yatırmayıp sirkat ettiğini belirtti.
   Olayın 13 Temmuz 2020’de polisin bilgisine geldiğini, zanlıyı 22 Temmuz 2020’de tespit edip tutukladığını kaydeden tanık polis, zanlının tutuklu bulunduğu sürede gönüllü ifade verip 2 adet çek yaprağını ve kömürler karşılığı aldığı paraları kabul edip bahse konu paraları tekne alımı için başka bir şahsa verdiğini beyan ettiğini dile getirdi.
   Zanlıya 8 ayrı yazılı dava tebliğinde bulunduğunu kaydeden tanık polis, zanlı aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamladığını anlattı ve mahkemeden Suriye ve KKTC uyruklu olan zanlının, ileride yargılanmasını sağlamak amacıyla uygun bir teminata bağlamasını talep etti.
   Zanlıyı savunan Avukat Fehmi Altunç, teminat şartına itiraz etmedi ancak müvekkilinin konu işyerinde müstahdem olmadığını ileri sürerek, müvekkilinin konu işyerinde herhangi bir kaydı da bulunmadığına vurgu yaptı.
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı 5 bin TL nakdi teminata bağladı.
   Çiğdem Güzeler, ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı 2’şer kefilin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75