banner6

Tekneden 24 Suriyeli mülteci çıktı

banner37

Yeniereköy açıklarında 7-8 metre uzunluğundaki Osman 88 plakalı küçük tekne, mülteci taşırken yakalandı.

Tekneden 24 Suriyeli mülteci çıktı
banner90
banner99

Ayşe BULUT

Türkiye’den çıkış yaptığı saptanan Osman 88 adlı tekne, Yenierenköy açıklarında mülteci taşırken yakalandı. Yenierenköy balıkçı barınağına çekilen tekneden 24 Suriyeli çıktı.

Konuyla ilgili olarak alınan bilgiye göre, Yenierenköy’de bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığı mülteci taşıyan balıkçı teknesini Yenierenköy’ün 2-3 mil açığında saptadı.

Balıkçı barınağındaki bir balıkçıdan da yardım alan Sahil Güvenlik Komutanlığı görevlileri bu tekneyle 7-8 metre uzunluğundaki mülteci teknesine yanaştı. Mültecilerin bir kısmı barınaktan sağlanan tekneye alınırken, bir kısmı da Osman 88 ile barınağa taşındı. Saat 12.00 sıralarında Yenierenköy balıkçı barınağına taşınan mülteciler polise teslim edildi.

Suriyeli mülteciler Yenierenköy balıkçı barınağında bekleyen polis cezaevi aracıyla İskele Polis Müdürlüğü’ne götürüldü ancak, daha sonra Gazimağusa Hastanesi’ne taşınarak sağlık kontrolünden geçirildi. Mülteciler kontrollerin ardından yeniden İskele’ye götürüldü.

Türkiye’den çıkış yapan mülteci teknesinin varış noktasının neresi olduğu konusunda açıklama yapılmadı. . 24 Suriyeli mültecilerin bu gün mahkemeye çıkarılacağı bildirilirken, varış noktası konusunda da açıklama yapılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104