Teknoloji ile çevreyi birleştiren proje; e-fidan projesi

banner37

Çevre Bakanlığı ile Kuzey Kıbrıs Turkcell 'E-Fidan' projesi için protokol imzaladı.

Teknoloji ile çevreyi birleştiren proje; e-fidan projesi

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü İsmet Yazıcı ve Yardımcısı Ayhan Barış’ın imza koyduğu  protokol uyarınca, SMS’lerle kişilerin kendisi veya başkası adına yaptıkları bağışlar Orman Dairesi’nin hesabına aktarılacak ve bu kaynak fidan dikimi için kullanacak.

Fidan dikimi için bağışta bulunanların faturalarına ay sonu 5 TL ücret yansıtılacak. Vatandaşlar fidan dikilen yerleri internetten izleyebilecek

Orman Dairesi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Altay Fırat imza töreninde yaptığı konuşmada, dairenin önerisi üzerine teknolojiyle çevreyi birleştiren bir projeyi halka sunmak istediklerini söyledi.

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü İsmet Yazıcı da, daha yeşil bir Kıbrıs’a bir adım daha attıklarını belirterek, çevreyi ve turizmi teknolojiyle birleştirecek bir projeye liderlik etmesinden dolayı Bakan Ataoğlu’na teşekkür etti.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da, çevre ve doğanın önemine işaret ederek, geçmişte yitirilen ağaç ve ormanların yerlerine yenilerinin dikilmesinin herkesin hissetmesi gereken bir sorumluluk olduğunu ifade etti.

KKTC’yi ‘çok geniş bir aile’ olarak niteleyen Ataoğlu, halkı, kurum ve kuruluşlarıyla bir çatı altında birleşerek bu tip güzel örneklerin ilerde daha da çoğalmasını diledi.

Fidan dikimine ekim ayında başlanacak. Mesaj atılacak SMS numarası Kuzey Kıbrıs Turkcell tarafından abonelerine kısa mesaj yoluyla bildirilecek.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER