TEL-SEN, halkın faydasına olan icraata karşı çıkıyor

banner37

TEL-SEN, halkın faydasına olan icraata karşı çıkıyor
banner90
banner99

Telekomünikasyon Dairesi Çalışanları Sendikası (TEL-SEN), sabit telefon ücretlerinde indirim yapılmasına karşı çıkarak, herkesi şaşkına çevirdi. Vatandaşlar gazetemizi arayarak, “Hükümetler ender dahi olsa halkın yararına bir icraat yapıyor ama sendika buna karşı çıkıyor. Olacak iş değil” diye tepki gösterdi.

Vatandaşlar, “Cep telefonu ücretleri ödenmez hale gelmişken, vatandaşlara katkı olsun diye yapılan sabit telefon indirimleri mi sendikanın gözüne battı? Yoksa sendika da mı GSM operatörlerine çalışıyor? Sendika toplumun yanında olmalı. Toplumun faydasına olan icraatları, sırf muhalefet olsun diye engellememeli” diyerek kınadı.

Vatandaşlar, TEL-SEN’in bugüne kadar Telekomünikasyon Dairesi’nde neyi olumlu anlamda değiştirdiğini de şimdi indirimlere taktığını da sordu.

TEL-SEN’in derdi indirimler

TEL-SEN Başkanı Tamay Soysan, Telekomünikasyon Dairesi’nin maliyetlerin altında bir tarife ile devleti zarara uğrattığını iddia ederek, bu konuda Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığını pazartesi günü Ombudsman’a şikâyet edeceğini bildirdi.

Soysan yazılı açıklamasında, “Nisan 2019 Bakanlar Kurulu kararı ile o günün maliyetlerinde herhangi bir değişiklik yokken telefon ücretlerine yüzde yüz zam yapan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığının ekim ayında maliyetlerde herhangi bir değişiklik yokken yüzde sekiz yüzlere varan indirim yapma ve kasım ayından itibaren uygulama kararı” aldığını kaydetti.

Soysan, sendika yönetim kurulu olarak bunu anlamakta zorlandıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Telekomünikasyon Dairesi vermiş olduğu hizmetleri Türk Telekom üzerinden yapmaktadır ve bu hizmetlerin karşılığında bir maliyet ödenmektedir. Türk Telekom’un uygulamış olduğu tarifelerde herhangi bir indirim söz konusu değildir.

O gün zam yapılmasına karşı görüşümüz ortadayken söz dinlemeyen Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan şimdi maliyetlerin altında bir indirim yapılmasına ön ayak olarak neyi neden ve niçin yaptığını haberleşmede yetkili olan sendikamıza esasta da kamuoyuna açıklamakla mükelleftir.

İndirimler halkın yararına olması açısından mutlaka ki önemlidir ancak telekomünikasyonda yapılan indirimler maliyetin altında uygulanacak tarifelere yol açmıştır. Bu indirimler bir başka aklın ürünüdür ve kabul edilebilir değildir.

Bu indirimlerle dairenin batırılması ve bir an evvel özele peşkeş çekilmesi hesabı yanında esas korkunç olan hayat pahalılığına yansımasının DPÖ verilerinde önlenmesi ve yılsonu hesaplanacak hayat pahalılığının manipüle edilmesinin amaçlandığı iddiaları korkunçtur.

Telekomünikasyon Dairesinin vermiş olduğu hizmetleri gerekçe göstermeden akıl almaz şekilde maliyetlerin altında bir tarife ile uygulamaya koyan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bize göre devleti zarara uğratmaktadır. Bunun açıklaması bir an evvel yapılmalıdır. Hukukçularımız gerekli hazırlığı tamamlamak üzeredir ve pazartesi günü Ombudsman’a gerekli girişim tarafımızdan yapılacaktır.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALFAROMEO
ALFAROMEO - 10 ay Önce

YUH OLSUN TEL SEN YÖNETİCİLERİNE !!!

SIRADAKİ HABER

banner75