Tel-Sen: Yapılandırmada oldubittiye izin vermeyiz

banner37

Kıbrıs Türk Kamu Ulaştırma Haberleşme Bilişim Teknolojileri ve Haberleşme Sendikası (Tel-Sen), Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili yapılacak yeniden yapılandırma konusunda hiçbir oldubittiye müsaade etmeyeceğini, grev dahil her türlü eylemle tepkisini ortaya koyacağını açıkladı.

Tel-Sen: Yapılandırmada oldubittiye izin vermeyiz
banner99

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan ,Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’dan, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından Bakanlar Kurulu’na yapılmış olan Telekomünikasyon Dairesi’nin yeniden yapılandırılmasıyla ilgili sunumunun sendika yönetimine de yapılmasını talep etti.

banner134
Soysan, “Yazımıza Bakanlıktan bir cevap verilmemesi nedeniyle tekrar yazı yazmamıza ve talep ettiğimiz bilgileri yeniden hatırlatmamıza rağmen bugüne kadar tarafımıza cevap verilmemişken Telekomünikasyon Dairesi’nin yeniden yapılandırılması ile ilgili Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığının hazırladığını iddia ettiği bir çalışmanın sunumunu Bakanlar Kurulu’na yapması oldukça düşündürücüdür” ifadelerini kullandı.

Bu durumun; Bakanlığın yeniden yapılandırmayla ilgili bir şeyleri sakladığı izlenimi yarattığını iddia eden Soysan, Bakanlık tarafından hazırlanan ve sendika ile istişare edilmeyen bir çalışmanın sunumunun yapılmasının Bakan’a olan güvenlerini zedelediğini ifade etti.
Soysan, Tel-Sen’in 2010 yılından bu yana Telekomünikasyon Dairesi’nde doğru yapılacak bir yeniden yapılandırmaya destek verdiğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75