banner6

Telefon konuşmaları inceleniyor

banner37

Demirhan’da evine girmek üzereyken saldırıya uğrayan gazeteci Çağlar Yüksel’in darp edilmesiyle ilgili tutuklu bulunan M.Ş., bir gün daha tutuklu kalacak

Telefon konuşmaları inceleniyor
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Demirhan’da geçtiğimiz günlerde gece yarısı evine girmek üzereyken iki kişinin saldırısına uğrayan gazeteci Çağlar Yüksel’in darp edilmesiyle ilgili tutuklanan zanlı M.Ş., tahkikat amaçlı bir gün daha tutuklu kalacak.

Polis, M.Ş.’nin olay saatinde olay mahallinde değil farklı bir yerde olduğunu teyit etti ancak telefon konuşmaları hakkında soruşturma yapılacağını belirtti. 

“Ciddi darp” suçlamasıyla tutuklanan M.Ş., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak polis memuru Ali Aydoğanlı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Aydoğanlı, 02.08.2021 tarihinde saat 23.45 raddelerinde Demirhan’da ikamet etmekte olan gazeteci Çağlar Yüksel’in ikametgahının avlusu içerisine girdiği sırada iki erkek şahıs tarafından saldırıya uğradığını belirtti.

Polis memuru Ali Aydoğanlı, iki kişinin tasarruflarında bulunan beysbol sopası ile Çağlar Yüksel’in başına ve vücudunun çeşitli yerlerine vurmaları sonucu, başının arka kısmında yaklaşık 5 santim kesinin oluşmasına sebebiyet vererek yaraladıklarını ve ciddi şekilde darp ettiklerini söyledi.

Aydoğanlı, aynı gün Çağlar Yüksel’in Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ilk tedavisi yapıldıktan sonra bilinç kaybı yaşadığını ve müşahede altına alındığını kaydetti.
Aydoğanlı, mesele ile ilgili yapılan tahkikat sonrasında şu anda Girne Polis Müdürlüğü’nde tutuklu bulunan ve mesele ile bağlantılı olan O.B. ile olay günü bahse konu olaydan hemen önce ve hemen sonra birçok kez telefonda konuştuğunun alınan telefon dökümlerinden tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Ali Aydoğanlı, zanlının 13.08.2021 tarihinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne gelerek teslim olduğunu ve ilk soruşturmasında yapmış olduğu sözlü beyanların teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini kaydetti.

Meseleyle ilgili olarak zanlının telefon görüşmeleriyle ilgili sorgulanacağını belirten Aydoğanlı, zanlının poliste bir gün tutuklu kalmasını talep etti. Avukat Fırat Merttürk, talebe itiraz etmedi.
Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

banner134


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88