Telefonlardan beşi Girne şubesinde çıktı

banner37

Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesindeki bir işyerinden çok sayıda telefon, saat, bilgisayar ve para çaldıkları gerekçesiyle tutuklanan zanlılar P.K. ve K.K.K., davalarını cezaevinde bekleyecek

Telefonlardan beşi Girne şubesinde çıktı
banner99

Ahmet UÇAR

SAAT VE PARA BULUNAMADI... Polis, yürütülen soruşturma kapsamında olay günü çalındığı düşünülen telefonlardan 5 adedinin söz konusu işletmenin Girne şubesinde olduğunun, olay günü satıldığının ve çalınan cihazlar arasında olmadığının belirlendiğine işaret ederek, 1 adet Apple marka saat ve 2 bin 850 TL nakit paranın ise bulunamadığını anlattı.

Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde 12 Nisan günü elektronik cihazlar satan bir dükkana girerek çok sayıda telefon, saat, bilgisayar ve para çaldıkları gerekçesiyle tutuklanan zanlılar P.K. ve K.K.K., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve 45 günü geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’ne yollandı.

Polis, yürütülen soruşturma kapsamında olay günü çalındığı düşünülen telefonlardan 5 adedinin söz konusu işletmenin Girne şubesinde olduğunun ve olay günü satıldığının belirlendiğine işaret ederek, 1 adet Apple marka saat ve 2 bin 850 TL nakit paranın ise bulunamadığını anlattı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Mehmet Şener, zanlılar P.K. ve K.K.K.’nin “Dükkan açma”, “Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

banner134
Şener, zanlıların 12 Nisan 2021 tarihinde, saat 02.15 raddelerinde Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde, Girne Caddesi üzerinde bulunan ve işletmeciliğini Mehmet Karadeniz’in yaptığı Mobilelink isimli elektronik cihaz mağazasının penceresinin kilit kısmını kırıp dükkân içerisine girdiğini belirterek, mağaza içerisinde bulunan 39 adet Iphone 12 marka cep telefonu, 1 adet Apple marka saat, 1 adet Apple Mackbook Pro Laptop ve çekmece içerisinde bulunan 2 bin 850 TL nakit parayı sirkat ettiğini kaydetti.

Zanlıların aynı gün sirkat ettikleri elektronik eşyaları Lefke’de satmak istedikleri sırada tespit edilip derdest emri gereği tutuklandığını dile getiren Şener, zanlıların kullanımında bulunan ZPK 438 plakalı araçta yapılan aramada sirkat edilen elektronik eşyaların birçoğunun tespit edilip emare alındığını ifade etti.

Şener, yürütülen soruşturma kapsamında olay günü çalındığı düşünülen telefonlardan 5 adetinin söz konusu işletmenin Girne şubesinde durduğunun, olay günü satıldığının ve çalınan cihazların arasında bulunmadığının belirlendiğine işaret ederek, 1 adet Apple marka saat ve 2 bin 850 TL nakit paranın ise bulunamadığını anlattı.

Soruşturmanın devam ettiğini ancak zanlıların etki edebileceği kısmın tamamlandığını, ayrıca zanlıların 2018 yılında bu yana ülkede ikamet izinsiz kaldığını bildiren Şener, zanlıların, davaları görüşülünceye kadar mahkemenin uygun göreceği bir süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Şener, zanlıların 45 günü geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak beklemesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75