Telegram üzerinden uyuşturucu pazarlığı

banner37

Haspolat-Taşkent anayolunda operasyon düzenleyen Narkotik Polisi, S.Y.’nin tasarrufunda 26 gram kokain buldu, araçtaki A.G.’yi de zanlı olarak tutukladı

Telegram üzerinden uyuşturucu pazarlığı
banner99

Ahmet UÇAR
ATIP KAÇMAYA ÇALIŞTI… Ele geçirilen 26 gram kokain ile ilgili S.Y. ve A.G. isimli zanlıları mahkemeye çıkaran polis, zanlı S.Y.’nin polisleri görüne araçtan inerek kaçmaya çalıştığını ve bu sırada cebinden çıkardığı uyuşturucuyu attığını anlattı. Araçta bir adet de hassas terazi bulunduğunu belirten polis, araçta yolcu olarak bulunan A.G.’nin de şüpheli olarak tutuklandığını anlattı. Zanlı S.Y.’nin gönüllü ifade vererek, uyuşturucuyu Telegram isimli uygulama üzerinden satın aldığını itiraf ettiğini vurgulayan polis, A.G.’nin ise ifade vermediğini söyledi.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne yapılan ihbar üzerine önceki gün Haspolat-Taşkent anayolunda düzenlenen operasyonda tasarrufunda yaklaşık 26 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve 1 adet de hassas terazi bulunan zanlı S.Y., ile meseleyle bağlantısı olduğu düşünülen A.G., tutuklandı.

İki zanlı dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve aleyhlerine 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

Polis, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı S.Y.’nin uyuşturucu maddeleri Telegram isimli elektronik haberleşme uygulaması üzerinden iletişime geçtiği şahıstan aldığının belirlendiğini belirterek, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde suçlarını kabul ettiğini, zanlı A.G.’nin ise ifade vermediğini kaydetti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Kaan Kurtbir, zanlılar S.Y. ve A.G.’nin “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf etme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Kurtbir, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne gelen bilgi üzerine 3 Eylül 2021 tarihinde, saat 16.50 raddelerinde Taşkent- Haspolat yolu üzerinde operasyon düzenlendiğini belirterek, operasyon sonucunda NN 191 plakalı aracın tespit edildiğini kaydetti.

Araçta sürücü olarak bulunan zanlı S.Y.’nin araçtan indiği sırada kaçmaya çalışarak ön cebindeki kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi attığını dile getiren Kurtbir, yaklaşık 26 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddenin ve araçta bulunan 1 adet üzerinde kalıntı olduğu düşünülen siyah renk hassas terazinin emare olarak alındığını ve araçta yolcu olarak bulunan A.G.’nin de tutuklandığını ifade etti.

Kurtbir, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı S.Y.’nin söz konusu maddeleri Telegram isimli elektronik haberleşme uygulaması üzerinden iletişime geçip Lapta’da ikamet eden birisinden aldığının belirlendiğine işaret ederek, zanlı S.Y.’nin suçlarını itiraf edici nitelikte ifade verdiğini, A.G.’nin ise herhangi bir ifade vermediğini anlattı.

Zanlı S.Y.’nin verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini, aranmakta olan bir şahsın olduğunu, soruşturulması gereken başka şahısların da bulunduğunu ve cep telefonunun Data İnceleme Şubesi’ne gönderileceğini söyleyen Kurtbir, serbest kalmaları halinde soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimallerinin bulunması nedeniyle zanlıların aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Gülay Süleymanoğlu, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların aleyhine istenilen tutukluluk emrini verdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88