Teminat şartlarını yerine getiremedi, cezaevine gitti

banner37

“Emanetçi tarafından sirkat” suçundan tutuklanan Nurhan Erim Yanık, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve teminata bağlandı

Teminat şartlarını yerine  getiremedi, cezaevine gitti
banner99

   Lapta’da üzerinde 1898 yılı damgası bulunan antik kartal heykelini çalan ve “Emanetçi tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan Nurhan Erim Yanık dün teminat talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

banner134
   Mahkeme, zanlının 5 bin TL nakit teminat yatırması ve iki kefilin 100’er bin TL kefalet senedi yatırması şartı ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi. Ancak teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı cezaevine gönderildi.
   Mahkemeye mesele ile ilgili olguları aktaran  polis memuru Haluk Ceylan, 7 Eylül 2020 tarihinde saat 20.00 raddelerinde Lapta'da sakin Hüseyin Cem Paşaoğulları’nın kendisine ait olan eskiden kalma üzerinde 1898 yılı damgası bulunan ve bronzdan mamul kartal heykelini değerini öğrenmesi için zanlı Nurhan Erim Yanık’a eşi aracılığıyla verdiğini ancak adı edilenin söz konusu tarihten itibaren heykeli geri getirmemesi üzerine polise şikâyette bulunduğunu söyledi.

   Ceylan, zanlının 6 gündür tutuklu olduğunu ifade etti. Heykelin zanlının tasarrufunda bulunduğunu kaydeden polis, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, teminat talep etti.

(KamalıHaber)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75