Teminatı karşılayamadı, cezaevine gitti

banner37

Teminatı karşılayamadı, cezaevine gitti
banner99

Meyil AVCAN

 

   Karşıyaka’da 152 promil alkollü içki tesiri altındayken kayınını üç yerinden bıçakladığı suçlamasıyla tutuklanan Fatih Reşber, dün teminat duruşmasına çıkarıldı.

   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Lapta Polis Karakolu’nda görevli yardımcı tahkikat memuru Enver Kasap’ı tanık olarak dinletti.

   Polis memuru Kasap, zanlının methaldar olduğu suçların “Kanunsuz Bıçak Taşıma”, “Yaralama” ve “Sarhoşluk” olduğunu kaydederek, olayın Karşıyaka’da 30 Nisan tarihinde sabah saat 06.30 sıralarında meydana geldiğini, zanlının 152 promil alkol tesiri altındayken kaynını muhtelif yerlerinden 3 kez bıçaklaması ve daha sonra ise Montenegro’da üzerinde kanunsuz olarak taşıdığı 22 cm uzunluğundaki bıçak ile tespit edilerek tutuklandığını belirtti.

   Aynı gün mahkemeye çıkarılan zanlının, soruşturma maksatlı poliste 3 gün tutukluluk aldığını ve daha sonra 3 Mayıs tarihinde yeniden çıkarılarak aleyhine 3 gün daha tutukluluk kararı alındığını belirten Kasap, zanlının hem TC hem de KKTC vatandaşı, evli ve iki çocuk babası olduğunu kaydetti.

   Polis memuru Kasap, çocuklarının birinin 5 diğerinin de 6 yaşında olduğunu ve 6 yaşındaki çocuğunun Nefrodik Sendrom yani böbrek hastası olduğunu kaydederek, çocuğun tedavisi için sürekli olarak Türkiye’ye götürüldüğünü ifade etti.

   Sekiz kişiden ifade temin edildiğini ve soruşturmanın tamamlandığını belirten polis memuru, zanlının askıda davası olmadığını, geçici olarak arkadaşının yanında kalacağını, daha sonra ise Girne’de ev kiralayarak ailesiyle oraya taşınacağını mahkemeye aktardı.

   Kasap, zanlının davasını kabul edip, özür dilediğini ifade ederek, şikâyetinin devam ettiğini ve bu süreçte zanlının davaları görüşülünceye değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Meltem Dündar, “Yaralama” suçunun 3 yıla kadar hapislik cezası öngördüğünü belirterek, zanlının teminata bağlanması için yeterli şahadet bulunduğu hususuna bulgu yaptı.

   Dündar, zanlının ülke haricine çıkmaktan men edilmesine, tüm seyahat belgelerini polise teslim etmesine, KKTC vatandaşı bir kefil ile KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 75’er bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına ve haftada bir gün Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek ispat-ı vücutta bulunmasına emir verdi.

   Teminat koşullarını yerine getiremeyen zanlı Reşber, koşulları yerine getirinceye değin Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108