Teminatı karşılayamadı, cezaevine gönderildi

banner37

Çatalköy’de, evinde 5 kök hintkeneviri bitkisi bulunan İbrahim Dursun, dün sabah teminat duruşmasına çıkarıldı

banner87
Teminatı karşılayamadı, cezaevine gönderildi
banner8

Meyil AVCAN

   Girne’de, Çatalköy bölgesinde, evinde 5 kök hintkeneviri bitkisi bulunan 28 yaşındaki zanlı İbrahim Dursun, dün sabah Girne’de teminat duruşmasına çıkarıldı.

   Narkotik ekibi, zanlının evinde bulduğu, 5 kök hintkeneviri bitkisinin yanı sıra, yarım gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve uyuşturucu madde içiminde kullanılan nargile haline getirilmiş pet şişenin incelemesinin de tamamlandığını kaydetti.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis memuru Ali Çavuş, tanık olarak dinlendi.

   Yeminli şahadet veren Çavuş, zanlının, “Hintkeneviri Türü Uyuşturucu Madde İthal ve Tasarrufu” suçlarından methaldar olduğunu belirterek, olayın detaylarını mahkemeye aktardı.

   Çavuş, 4 Haziran’da, saat 18.30 sıralarında, Çatalköy’de zanlı İbrahim Duran’a ait evde yapılan aramada, hintkeneviri olduğuna inanılan 5 kök bitki, yarım gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve uyuşturucu madde içiminde kullanılan nargile haline getirilmiş pet şişenin bulunarak emare alındığını kaydetti.

   Zanlının mahkeme emri gereği tutuklandığını ifade eden Çavuş, alınan emarelerin incelenmesinin tamamlandığını söyledi.

   Çavuş, tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Mahkeme de zanlının, ülke haricine çıkmaktan men edilmesine, tüm seyahat belgelerini polise teslim etmesine, haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunmasına, 15 bin TL nakdi teminat yatırmasına ve KKTC’de muteber iki kefilin 200 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması koşuluyla serbest kalmasına emir verdi.

   Mahkeme, teminat koşullarını karşılayamaması halinde 1 ayı aşmayan süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesi emrini verdiği zanlı, teminat koşullarını karşılayamadı ve cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
recep muslu
recep muslu - 8 ay Önce

Atınız böyle şerefsizler kıbrısta sınırdışı ediniz

SIRADAKİ HABER

banner107

banner108