Teminatı karşılayamam, cezaevine gideyim

banner37

Alayköy’de şüpheli görülen ve üzerinde sarma sigara izmariti içerisinde tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu bulunan M.T., teminat maksatlı çıkarıldığı mahkemede konuştu:

banner87
Teminatı karşılayamam, cezaevine gideyim
banner90
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da 2014 yılında avukat ofisi kundaklama olayına karışan ve geçtiğimiz hafta çarşamba günü Alayköy’de şüpheli görülerek üzeri arandıktan sonra tasarrufunda, içerisinde uyuşturucu kalıntısı olan sigara izmariti bulunan M.T., dün teminat için mahkemeye çıkarıldı.

Polis, tahkikatın tamamlanmadığını, zanlının serbest kalması halinde kaçma ihtimalinin kuvvetle muhtemel olduğunu belirterek zanlının 1 ayı geçmeyecek şekilde Merkezi Cezaevi’nde kalmasını talep etti.

Mahkemede söz verilen zanlı M.T., maddi durumu iyi olmadığından serbest kalması için sunulacak teminat şartlarını yerine getiremeyeceğini belirterek 1 ay cezaevinde tutuklu kalmayı kabul ettiğini söyledi.

“Kanunsuz uyuşturucu alma ve tasarrufu” suçundan tutuklu bulunan ve dün teminat maksatlı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan M. T., 1 ayı geçmemek şartıyla Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

 

banner134
Labaratuvar sonuçları “uyuşturucu” dedi

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Erkan Karam’ı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Karam, Alayköy’de geçtiğimiz hafta çarşamba günü saat 11.00 sıralarında şüpheli görülen ve polisler tarafından üzerinde yapılan aramada sarma sigara izmariti içerisinde tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu kalıntısı bulunan M. T.’nin tutuklandığını, söz konusu izmaritin ise emare olarak alındığını söyledi.

Polis tarafından alınan emarelerin laboratuvara gönderildiğini belirten Karam, laboratuvar sonuçlarının çıktığını, sonuçlara göre, uyuşturucunun nevi ve miktarının sigara izmariti içerisinde tütünle karışık 125 miligram cannabinoid uyuşturucu türü olduğu tespit edildiğini belirtti.

Zanlının sorgusunda mesele ile ilgili herhangi gönüllü bir ifade vermediğini anlatan Karam, ancak zanlıya yönelik yapılan yazılı beyanlara olumlu cevap verdiğini söyledi.  Karam, zanlının KKTC’de de yerleşik olarak yaşadığını, ancak daha önce çok sabıkasının bulunmasından dolayı aynı suçları işleme meyilli olduğunu ifade etti.

Polis memuru Karam, tahkikatın tamamlanmadığını, zanlının serbest kalması halinde kaçma ihtimalinin kuvvetle muhtemel olduğunu ve zanlının 1 ayı geçmeyecek şekilde Merkezi Cezaevi’nde kalmasını talep etti.

Polisin talebini yerinde bulan Yargıç Cenkay İnan, zanlının serbest kalması halinde kaçma ihtimalinin kuvvetle muhtemel olduğundan, zanlının davaları görülünceye kadar 1 ayı geçmemek şartıyla Merkezi Cezaevi’nde kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75