Teminatı ödeyemedi, cezaevine gitti

banner37

Girne’de sakin Mehmet Eyibilen’e ait cep telefonunu sirkat etmekle suçlanan zanlı Atanas Mitev Mihaylov, tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Teminatı ödeyemedi, cezaevine gitti
banner90

Ahmet KARAGÖZLÜ

Girne’de 6 Haziran 2018 tarihinde Mehmet Eyibilen’e ait cep telefonunu sirkat etmekle suçlanan zanlı Atanas Mitev Mihaylov, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak teminata bağlandı.

Teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı hükümsüz tutuklu olarak 1 ay süreliğine cezaevine gönderildi.

banner9
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Merve Çakır’ı tanık olarak dinletti.
Çakır, zanlı Atanas Mitev Mihaylov’un “Sirkat” suçundan methalder olduğunu belirterek, zanlının 6 Haziran 2018 tarihinde Girne’de sakin Mehmet Eyibilen’e ait cep telefonunu sirkat ettiğini söyledi.

Çakır, zanlının 8 Haziran 2018 tarihinde Girne’de tespit edilerek tutuklandığını ve 9 Haziran 2018 tarihinde de Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhinde iki günlük tutukluluk emri alındığını anımsattı.

Meseleyle ilgili tahkikatın tamamlandığını belirten Çakır, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti. Yargıç Mesut Mesutoğlu, sirkat suçunun toplumda endişe yarattığını ve zanlının işlediği suçla bağlantısı olduğunun aşikar olduğunu söyledi.

Mesutoğlu, zanlının ileride davaları görüşülünceye kadar 2 bin TL nakdi teminat ödemesine, KKTC vatandaşı bir kişinin 30 bin TL şahsi kefalet senedi imzalamasına ve haftada bir kez en yakın polis karakoluna isbat-ı vücutta bulunmasına ve yurt dışına çıkışının yasaklanmasına emir verdi.

Mesutoğlu ayrıca, zanlının teminatı yerine getirememesi durumunda ise hükümsüz tutuklu olarak bir ayı geçmemek üzere Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108