banner6

Teminatla serbest

banner37

Lefkoşa’da işyerinde polis tarafından yapılan aramada, tasarrufunda 3 gram ağırlığında uyuşturucu madde ile tutuklanan 28 yaşındaki Y. B. dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

Teminatla serbest
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da işyerinde polis tarafından yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 3 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile tutuklanan ve dün yeniden mahkemeye çıkarılan zanlı 28 yaşındaki Y. B. teminata bağlandı.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Hintkeneviri) Alma ve Tasarruf” suçlamasıyla tutuklu olan zanlı Y. B. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

 Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 17.08.2018 tarihinde, Lefkoşa’da sakin Y. B.’nin (E-28) çalıştırdığı işyerinde polis tarafından yapılan aramada, adı edilenin tasarrufunda yaklaşık 3 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını kaydetti.

 Polis memuru Ozan Özder, zanlının konu maddeyi 15-17 Ağustos 2018 tarihleri arasında Lefkoşa’da aranan bir şahıstan aldığını itiraf ettiğini söyledi. Konu şahsın arandığını belirten Özder, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde uyuşturucunun toplam 4 gram olduğunu ve 1 gramını kendisi içtiğini itiraf ettiğini söyledi.

 Özder, tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır’ın, tahkikatın tamamlandığını, zanlının KKTC dışına çıkışının engellenmesini, pasaport ve kimlik belgelerini polise teslim etmesini ve KKTC uyruklu muteber bir şahsın 10 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında teminatla serbest kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2018, 08:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104