banner6

“Temiz” ve “dürüst” siyaset mümkün!

banner37

TDP Girne milletvekili adayı Evrim Benzetsel, aday olma nedenlerini anlattı:

“Temiz” ve “dürüst”  siyaset mümkün!
banner151 banner143

Ceren ÖZBİL

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Girne milletvekili adayı Evrim Benzetsel, ülkemizde “temiz ve dürüst” siyasetin mümkün olduğunu, topluma da bunu gösterme zorunluluğu hissetmesi nedeniyle aday olmaya karar verdiğini ifade etti.

Ülkenin şu anki en büyük sıkıntıları arasında “sağlık” ve “ekonomiyi” gördüğünü anlatan Benzetsel, vekil seçilmesi durumunda da önceliği bu alanlar üzerine çalışma yapmak olacağını belirtti.

Evrim Benzetsel, şöyle konuştu:

“Ülkemizin ve toplumumuzun getirildiği düzende artık insanlarımız, özellikle de gençlerimiz ‘içinden çıkılamaz’ bir noktaya ulaşmıştır.

 Hem ekonomik, hem sosyal sıkıntılar, üstelik toplumumuzun iradesini gasp noktasına getiren siyasi baskılar ile birlikte ‘göç’, toplumun her kesiminin çıkış yolu olmuştur.

Öz kardeşi ve çevresindeki bazı arkadaşları da göç eden bir birey olarak ‘temiz ve dürüst’ bir siyasetin mümkün olduğunu topluma göstermek zorunluluğunu hissedip aday olmaya karar verdim”.

“En büyük iki sorun ekonomi ve sağlık”

Şu an ülkenin en büyük iki sorunu olarak “ekonomi” ve “sağlığı” gördüğünü kaydeden Evrim Benzetsel, şöyle devam etti:

“Girdiğimiz ekonomik krizin etkilerini kısa dönemde azaltacak, orta ve uzun vadede ise en minimuma düşürecek çalışmaların içerisinde hali hazırda bulunmaktayım.

Sağlıkta ise pandemiyi yönetmekteki zafiyetin, altyapı yetersizliğinin ve ilgili bakanlığın ilaç getirmekte bile organize olamamasının kabul edilemeyeceği gerçeği ile insanımıza ‘devlet bugünler için var’ dedirtecek politikalar üreteceğiz.

Günü kurtarmaya yönelik çalışan yöneticiler yerine, günü de, geleceği de kurtaracak çalışmalar yapacağız.

Tabi söylediklerimizi hayata geçirmek, ancak güçlü bir kadro ile meclise girip, yönetim erkini elimize alabilirsek mümkün olacaktır ve bunun olacağına da inanıyorum”. 

“Boykot, içinde bulunduğumuz

sistemde etkili bir yöntem değil”

Boykotun, içerisinde bulunduğumuz seçim sisteminde etkili olabilecek bir yöntem olduğunu düşünmemekle birlikte, demokrasiye inanan ve demokratik değerlere saygı duyan bir birey olarak seçimleri boykot etmenin de demokratik bir hak olduğu görüşünde olduğunu ifade eden Benzetsel “Siyasi partilerin de, boykot eden bireyleri iyi dinleyip, kendi özeleştirilerini yapması gerektiğini düşünüyorum” dedi. 

Benzetsel, şunları söyledi:

“Kıbrıs Türk toplumunun iradesine, değerlerine ve kültürüne sahip çıkan, toplumun ‘memuru’ olduğunu unutmadan, bugün ve yarınlar için vizyon koyup politikalar üretebilen partimize oy vermeleri en büyük temennim.

Şahsen, toplumun içinde ve toplumun çektiği bütün sıkıntıları doğal olarak çeken genç bir birey olarak ne göç etme gibi bir arzum var, ne de ileride kızımın ‘baba ben gidiyorum’ demesine tahammülüm olacaktır.

Şimdi paylaşım, adalet ve sosyal devlet zamanıdır”.

“Yıllardır aktif siyasetin içindeyim”

 TDP Milletvekili adayı Evrim Benzetsel, kendisini tanıtmasıyla ilgili soruyu ise şu karşılığı verdi:

 “1986 yılında Lefkoşa'da doğdum.

İlk ve orta öğretimimi Lefkoşa' da tamamladıktan sonra Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun oldum.

University of West of Scotland’da Politika Analizi ve Global Yönetim Yüksek Lisansı’nı “Şehir Planlama Politikaları” tez konusu ile tamamladım.

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde grup diyalogu, liderlik eğitimi ve barış kültürü eğitim ve seminerlerine katıldım.

Çok kültürlü kamplarda lider ve eğitimci olarak bulundum.

Turizm sektöründe çeşitli kademelerde uzun süre çalıştım.

Şu an gayrimenkul sektöründe yönetici olarak iş hayatıma devam etmekteyim.

Toplumcu Demokrasi Partisi’nde Gençlik Örgütü Başkanlığı, Parti Meclisi üyeliği gibi çeşitli kademlerde görev aldım.

Halen TDP Merkez Yönetim Kurulu üyesiyim.

İyi derecede İngilizce bilmekteyim.

Evli ve bir çocuk babasıyım”.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104