banner6

Temizlikçinin başına silah dayadı, garsonun boğazına yumruk attı

banner37

Temizlikçinin başına silah dayadı, garsonun boğazına yumruk attı
banner151 banner143

(KAMALI HABER)

   Girne’deki bir otelin restoranın işletmeciliğini yapan işadamı D.V., henüz belirlenemeyen bir sebeple restoranda temizlik görevlisi olan bir çalışanı darp edip başına silah dayadığı, olaya müdahale eden garsonun da boğazına yumruk attığı suçlamasıyla tutuklandı.

   İşadamı D.V., işlediği iddia edilen suçlardan ileride yargılanmak üzere dün çıkarıldığı Girne Kaza Mahkemesi tarafından teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis çavuşu Mustafa Özmüezzin, zanlının, 16.05.2022 tarihinde, saat 05.30 sıralarında, Girne’de faaliyet gösteren bir otele ait restoran içerisinde, henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı çalışanı olan temizlik görevlisi C.B.’nin yüzüne tokat vurmak suretiyle darp edip, tasarrufunda bulunan tabancasını başına dayayıp özel izin koşullarına aykırı ateşli silah taşıdığını ve adı edileni darp edip şiddet tehdidinde bulunduğunu söyledi.

   Zanlının, olayı gören ve yine aynı yerde çalışan garson C.T.S.’ye de küfür edip adı edilenin boyun kısmına yumruk vurmak suretiyle darp ettiğini kaydeden Özmüezzin zanlının 16 Mayıs’ta tutuklandığını açıkladı.

   Olay yerine ait kamera görüntülerini emare aldıklarını ifade eden Özmüezzin, ancak olay anına ait görüntüleri bulunmadıklarını, emareleri DATA İnceleme Şubesi’ne gönderdiklerini söyledi.

   Ayrıca zanlının tasarrufunda ele geçirilen bir adet silah ve bir adet merminin de emare alındığını belirten Özmüezzin, bulunan silahın zanlıya ait ruhsatlı tabanca olup olmadığına dair de araştırma yapılacağını kaydetti.

   Soruşturmanın devam ettiğini ancak zanlının geri kalan kısmına etki edemeyeceğini ifade eden Özmüezzin, KKTC vatandaşı olan zanlının teminata bağlanmasını talep etti.

   Mahkeme, bir kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması, zanlının 10 bin TL nakdi teminat yatırması ve yurt dışına çıkış yasağı şartları ile tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104