banner6

Teoharus, Anastasiadis'i taviz vermekle suçladı

banner37

Güney Kıbrıs'taki Dayanışma Hareketi Başkanı Eleni Teoharus, Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in Kıbrıs sorununa ilişkin politikasına sert eleştirilerde bulundu.

Teoharus, Anastasiadis'i taviz vermekle suçladı
banner99

Fileleftheros gazetesinde yer alan söyleşisinde Teoharus, Anastasiadis’in Kıbrıs Türk tarafı ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı karşısında müzakerelerde sürekli tavizler verdiği iddiasında bulunarak, Anastasiadis’in ayrıca Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a inanarak büyük hata yaptığını öne sürdü.

Teoharus söyleşisinde özetle, “uçurumun kenarında bulunduklarını ve aşağıya düşmelerine engel olan tek şeyin sağlam kökleri olan Kıbrıs Cumhuriyeti olduğunu” iddia ederek, Cenevre’deki konferans konusunda ise, “neye karar verildiğinin bilinmediğini, herkesin kendi işine gelen açıklamayı yapmakta olduğunu” savundu.

Teoharus ayrıca, Yunanistan’a da eleştiriler yönelterek, “Yunanistan’ın Kıbrıs Cumhuriyeti’ni terk ettiğini, Yunanistan’ın geriye kalan tek yükümlülüğü olan garantörlük unsurundan da kurtulmak istediğini” iddia etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2017, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104