banner6

‘Tepe Operasyonu’ndan tabanca ve uyuşturucu çıktı

banner37

‘Tepe Operasyonu’ndan  tabanca ve uyuşturucu çıktı
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, alınan ihbarı değerlendirdi ve dün sabahın erken saatlerinde Gazimağusa’da M.M. (E-47) ve A.D.’nin (E-27) kaldığı evlere eş zamanlı olarak baskın düzenledi.

   Polis, adını Tepe koyduğu operasyonda ele geçirdiği uyuşturucu, ateşli silah ve patlayıcı maddeyle ilgili iki kişiyi tutukladı ve dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkararak aleyhlerine başlatılan soruşturma çerçevesinde ikişer gün tutukluluk emri aldı.

   Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Savcı İlhan Damdelen’in tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru İbrahim Gökova, zanlıların, Gazimağusa’da 18 Mayıs’ta meydana gelen ‘Kanunsuz uyuşturucu madde, ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu’ suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   İbrahim Gökova, alınan bir bilgi ışığında, dün 06.30-07.30 saatleri arasında zanlıların ikamet ettikleri evlere eş zamanlı baskın düzenlendiğini anlattı.

   Gökova, evde tespit ettiği M.M.’nin huzurunda, mahkemeden temin edilen arama emri ışığında yapılan aramada, mutfaktaki dolap içerisindeki çantada 1 adet şarjöründe 7 adet canlı mermi takılı olan 9 mm çapında tabanca, 1 adet Pietro Beratta marka 9 mm çapında tabanca ve şarjörü, 13 adet 9 mm çapında canlı mermi, 3 şeffaf naylona sarılı 82 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, başka bir poşette 2 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve aynı poşet içerisindeki başka bir poşet parçası içerisinde 8 gram ağırlığında Methamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 2 adet öğütücü, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan biri büyük diğeri küçük 2 adet çay kaşığı bulup emare zapt ettiğini anlattı.

   M.M.’yi suç üstü hali gereği tutuklandığını kaydeden İbrahim Gökova, zanlı A.D.’nin ikametgahında huzurunda yapılan aramayla ilgili de mahkemeye bilgi verdi.

   Gökova, A.D.’nin evindeki yatak odasında bulunan komodin üzerindeki küllükte içerisinde Hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan sarma sigara, komedin üzerinde az miktarda Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve poşet içerisinde patlayıcı madde sınıfına giren 620 adet Feza marka torpilin bulunup emare zapt edildiğini ve A.D.’nin de tutuklandığını kaydetti.

   Tanık polis, M.M.’nin olay yerindeki ilk sorgusunda, ikametgahında bulunan çanta içerisindeki maddelerin yeğeni olan A.D. tarafından evine daha sonra almak üzere bırakıldığı beyanında bulunduğunu söyledi.

   Her iki zanlıdan ifade temin ettiğini kaydeden tanık polis, mahkemeden tahkikatını henüz yeni başlattığı ciddi meseleyle ilgili gerekli araştırma ve soruşturmayı yapabilmek için süre istedi.

   Tanık polis, ayrıca, emareleri incelenmek üzere ilgili birimlere göndereceğini de sözlerine ekledi.

Huzurundaki talebi değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, polisin talebini uygun ve adil bularak zanlıların 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104