banner6

‘Tepe Operasyonu’nun emareleri inceleniyor

banner37

‘Tepe Operasyonu’nun emareleri inceleniyor
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK
 

   Gazimağusa’da Narkotik polisinin eş zamanlı olarak düzenlediği iki ev baskınında ele geçirdiği ateşli silah, mermi, torpil ve uyuşturucu maddeyle ilgili soruşturması sürerken, meselede zanlı olan M.M. (E-47) ve A.D.’nin (E-27) tutukluluk süresi de 7 gün uzatıldı.

   Polisin ‘Tepe Operasyonu’ adını verdiği operasyonda tutuklanan iki zanlı dün ek tutukluluk talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzuruna çıkarıldı.

   Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, Savcı Hüseyin Eser’in tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru İbrahim Gökova, zanlıların, 18 Mayıs’ta Gazimağusa’da eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda ikametgahlarında tespit edilip, alı konulduklarını söyledi.
   İbrahim Gökova, aldıkları bilgi ışığında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin 06.30-07.30 saatleri arasında, eş zamanlı düzenlenen baskında M.M.’nin evinde yapılan aramada mutfaktaki dolap içerisindeki siyah renk sırt çantası içerisinde, 1 adet 9 mm çapında Sig Saver marka tabanca, 1 adet 9 mm çapında Pietro Beratta marka tabanca, 1 adet şarjör ve 1 adet şarjör içerisinde 7 adet 9 mm çapında canlı tabanca mermisi, 13 adet 9 mm çapında canlı tabanca mermisi, 3 adet şeffaf naylona sarılı 82 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, başka bir poşette 2 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve aynı poşet içerisindeki başka bir poşet parçası içerisinde 8 gram ağırlığında Methamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 2 adet öğütücü, 1’i küçük diğeri büyük 2 adet çay kaşığı, hassas teraziyi bulup emare zapt ettiğini anımsattı.
   Gökova A.D.’nin ikametgahında ise yatak odasında bulunan komedin üzerindeki küllük içerisinde, içerisinde Hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan sarma sigara izmariti, komodin üzerinde dökülü vaziyette az miktarda Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve poşet içerisinde patlayıcı madde sınıfına giren 620 adet torpile el konulduğunu söyledi.
   Zanlı M.M.’nin ikametgahında bulunan ateşli silah ve kanunsuz uyuşturucu maddeleri yeğeni olan A.D.’nin bıraktığını beyan edip, bu yönde gönüllü bir ifade verdiğini kaydeden tanık polis, zanlı A.D.’nin de evinde bulunanlarla ilgili polise bir ifade verdiğini dile getirdi.
   Tanık polis, laboratuvardan gelecek sonucun tahkikatına yön vereceğini kaydetti ve mahkemeden serbest kalması halinde tahkikatına etki etme olasılığı bulunan zanlılar aleyhine ek tutukluluk süresi talep etti.
   Mahkemede şahsen hazır bulunup söz alan M.M., aleyhindeki suçlamaları reddetti ve tahkikatın selameti için talep edilen süreye itirazda bulunmadı.
   Huzurundaki talebi değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, polisin tahkikatını tamamlayabilmesi için süreye ihtiyacı olduğuna bulgu yaptı ve talebi adil buldu.
   Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlıların 7’şer gün daha poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104