banner6

Terk edilince öfkesine yenik düştü

banner37

Terk edilince öfkesine yenik düştü
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, kendisini terk edip bir başkasıyla görüşmeye başladığı  gerekçesiyle F.D.’yi, F.D.’nin kızı ve erkek arkadaşı İ.F.’yi darp edip, İ.F.’nin aracını kasten ve kanunsuz olarak bin 500 TL hasara uğratan K.K., şikayet üzerine tutuklandı.

   Meseleyle ilgili tutuklanan K. K., işlediği iddia edilen “kasti hasar, ciddi darp,  darp, kavga, rahatsızlık, mülke tecavüz ve kadına şiddet” suçlarından 8 bin TL nakdi teminata bağlandı.

   Terk edilince öfkesine yenik düşen, ülkede çalışma izniyle bulunan TC vatandaşı, evli ve iki çocuk babası K.K., teminat  şartlarını yerine getirdi  ve yargılanıncaya değin serbest bırakıldı.

Tahkikat bitti

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Mustafa Çebi’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Mustafa Çebi, zanlının, 8 Mayıs 2022’de, saat 19.00’da, Gazimağusa’da meydana gelen kasti hasar, ciddi darp,  darp, kavga, rahatsızlık, mülke tecavüz be kadına şiddet suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Mustafa Çebi, zanlının, konu tarih ve saatte, kendisinden ayrılıp bir başkasıyla görüştüğü gerekçesiyle kız arkadaşı F.D.’nin ikametgahına izinsiz giriş yapıp, mülküne tecavüz ettikten sonra salonda bulunan F.D.’yi kolundan tutup çekmek ve F.D.’nin kızını itip yere düşürmek suretiyle darp ettiğini söyledi.

   Çebi, zanlının konu ikametgahın önünde karşılaştığı F.D.’nin erkek arkadaşı İ.F. ile kaldırım üzerinde birbirlerine elleri ve taşla vurarak yaşanan kavgada rahatsızlık yaptıklarını anlattı.

    Daha sonra K.K.’nin, kullanımında bulundurduğu LJ 262 plakalı araç ile 39’uncu Tümen Caddesi’nde seyrettiği sırada, aynı istikamette seyreden İ.F.’nin aracının önünü kasten kesip, aracıyla konu aracın sağ ön kısmına çarparak bin 500 TL hasara uğrattığını anlatan tanık polis, zanlının ayrıca, yerden aldığı 7 kilogram ağırlığındaki taşı İ.F.’ye fırlatıp koluna ve başına çarpmasına sebep olduğunu adı edileni ciddi şekilde darp ettiğini kaydetti.

   Zanlıyı şikayet üzerine mahkemeden temin ettiği derdest emri gereği tutukladığını anlatan tanık  polis, mahkemeden, suçlarını kısmen kabul eden TC vatandaşı zanlıyı, ileride  görüşülecek  davalarında  hazır olması için uygun bir teminata bağlamasını istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlıyı, 8 bin TL nakdi teminata bağladı.

   Mine Gündüz Serden, zanlıyı, davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm  pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

   Mine Gündüz Serden, zanlı lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin 75’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.  

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110