Terör estirdi

banner37

Kendisini polise şikayet ettiği gerekçesiyle sinirlendiği kişinin işyeri ile yan tarafındaki mekana ve park halindeki iki araca hasar veren 46 yaşındaki Oktay Şölen, ardından yanında getirdiği silahla gelişigüzel ateş açtı.

Terör estirdi
banner87

Mehmet KARA

Ozanköy'de, dün akşamüzeri, kendisini polise şikayet ettiği gerekçesiyle A. K. isimli kadının işletmesini yaptığı ‘Tim’s Cafe Bar’ isimli işyerine giden 46 yaşındaki zanlı Oktay Şölen, adeta terör estirdi.

Zanlı önce aracıyla, daha sonra da aracından çıkardığı sopayla mekana zarar verdi. Zanlı, söz konusu iş yerinin yanında bulunan başka bir iş mekanının camlarına da taşla vurarak hasara uğrattı. Hızını alamayan şahıs, elindeki sopayla iki araca da hasar verdi.

Olay yerinden ayrılıp bir süre sonra geri gelen zanlı, bu kez de yanında getirdiği silahla defalarca işyerine ve çevreye ateş açtı.

Mermisi biten zanlı, bölge sakinlerinin de yardımıyla kıskıvrak yakalandı. Polis tarafından tutuklanan zanlı, Girne Polis Müdürlüğü’ne götürüldü.

Büyük bir faciadan dönülen olay anı, bölgedeki kameralara saniye saniye yansıdı.

Bu arada, zanlının olay yerindeki vatandaşlara, cezai ehliyetinin olmadığına dair sağlık raporunun bulunduğunu söylediği ileri sürüldü.

Ortalığı savaş alanına çevirdi

Edinilen bilgilere göre olay, dün akşamüzeri saat 18.00 sıralarında meydana geldi.

Zanlı Oktay Şölen, HK 120 plakalı otomobiliyle ‘Tim’s Cafe Bar’ isimli işyerinin önüne geldi. Zanlı, bir süre sonra mekanda müşteriler olmasına rağmen aracını masaların üzerine sürüp vurmak suretiyle hasar verdi. 

Aracından çıkardığı sopayla mekana ve camlarına zarar veren şahıs, park yerindeki iki araca da hasar verdi. Zanlı, ayrıca konu iş yerinin yanında bulunan başka bir işletmenin camlarına da taşla vurarak hasara uğrattı.

Korku ve paniğin yaşanmasına neden olan olayda, aracıyla olay yerinden ayrılan zanlının az kalsın yayalara çarpacağı öğrenildi.

Gelişigüzel ateş açtı

Bir süre sonra ikinci kez olay yerine gelen zanlı, aracından inmeden bu kez yanında getirdiği silahla ateş açmaya başladı.

Çevredeki kameralara an be an yansıyan olayda konu işyerine gelişigüzel ateş açtığı görülen şahıs, kendisini polise şikayet ettiği gerekçesiyle A. K. isimli kadına yönelik  “Seni öldüreceğim” dediği öğrenildi.

Zanlının, daha sonra kendisini engellemek isteyen bölge sakinlerinin üzerine de ateş açtığı kaydedildi.

Şans eseri herhangi bir yaralanma ya da can kaybının yaşanmadığı olayda, Tim’s Cafe Bar işletmecilerinden İngiliz vatandaşı Tim Gale ve Abdullah Nurçin isimli şahıs ile çok sayıda vatandaş ölümden döndü.

Psikiyatri kontrolünden geçirilecek

Mermisi biten zanlı, olay mahallinin yakınlarında bölge sakinlerinin de yardımıyla kıskıvrak yakalandı.

Çok sayıda bölge sakini, polisin olay yerine geç gelmesi nedeniyle tepkilerini dile getirdi. Polisin ise o sıralarda kendilerine gelen ihbarlar doğrultusunda zanlının peşinde olduğu bildirildi.

Öte yandan polis tarafından tutuklanarak Girne Polis Müdürlüğü’ne götürülen zanlının, cezai ehliyetinin olup olmadığının belirlenmesi için psikiyatri kontrolünden geçirileceği öğrenildi.

Soruşturma amaçlı 3 gün tutukluluk

Oktan Şölen, "Katle Teşebbüs" suçlamasıyla bugün Girne Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı... Şölen hakkında soruşturma amaçlı olarak 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER