banner6

Teröristler ülkeye rahatça yerleşebilecek!

banner37

Anonimous Hareketi Başkanı Avukat Barış Mamalı, Türkiye ile imzalanan işgücü anlaşmasının ciddi anlamda riskler taşıdığını söyledi ve önemli iddialarda bulundu:

Teröristler ülkeye rahatça yerleşebilecek!
banner151 banner143

Anonimous Hareketi Başkanı Avukat Barış Mamalı, Türkiye ile imzalanan işgücü anlaşmasının, ülkemiz için ciddi anlamda riskler taşıdığını söyledi.

Mamalı, “Bu anlaşma ile terör örgütü militanları da ülkeye rahatça yerleşebilecek” dedi.

KIBRIS TV’de yayınlanan ve Serkan Soyalan’ın hazırlayıp sunduğu “Bir Parantez” programına katılan Anonimous Hareketi Başkanı Avukat Barış Mamalı, gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye ile imzalanan işgücü anlaşması hakkında çarpıcı iddialarda bulunan Mamalı, bu anlaşmanın, beraberinde birçok olumsuzluğu getireceğini savundu.

Meclisten de geçen anlaşmanın, uluslararası bir anlaşma olduğunu vurgulayan Mamalı, bu anlaşmanın Türkiye’den Kuzey Kıbrıs’a, Kuzey Kıbrıs’tan da Türkiye’ye gidecek olan işçilere bir takım kolaylıklar sağlamak adına yapıldığını belirtti.

“Ülkeye giriş çıkışlarda ciddi zafiyet var”

Ülkeye giriş çıkışlarda ciddi zafiyetler yaşandığını, bu anlaşmayla giriş çıkışlardaki sıkıntıların daha da artacağına işaret eden Barış Mamalı, Ortadoğu’da başlayıp, tüm dünyaya yayılan terör saldırılarından sonra tüm ülkelerin güvenlik önlemlerini artırdıkları bir dönemde, bu anlaşmanın güvenlik zafiyetleri içerdiğini iddia etti.

İsmi yazdırılanın ülkeye gelip çalışabileceğini söyleyen Mamalı, bunu kötüye kullanmak isteyenler karşısında durulamayacağını vurguladı.

Suriye’deki karışıklıktan kaçıp Türkiye’ye sığınan 3 milyonu aşkın insan olduğunu, bu insanlar arasına bilinçli olarak terör örgütü militanlarının da karıştığını iddia eden Mamalı, bu anlaşmayla, bu terör örgütü militanlarının da ülkemize girişlerinin kolaylaştığını öne sürdü.

“Devlet kurumları Türkiye’den işçi getirebilecek”

Mamalı, ülkemizde işsizliğin ciddi boyutlara ulaştığını vurgulayan Mamalı, son yıllarda Türkiye’de asgari ücretin artması ve buradaki alım gücünün düşük olmasından dolayı Türkiye’den işçi geliminin durduğunu anlattı.

“Artık Türkiye’den eskisi kadar işçi gelmiyor, kendi ülkelerini tercih ediyorlar. Kuzey Kıbrıs’ı üçüncü ülkelerden gelen işçiler tercih ediyor” diyen Mamalı, bu ülkeye, Türkiye dışından gelen yabancılara, Ercan Havalimanı’nda çok kötü muameleler yapıldığını da iddia etti.

Kuzey Kıbrıs’ta faaliyet gösteren tüzel kişilerin bu anlaşma ile Türkiye’den işçi getirebileceğini söyleyen Mamalı, devlet kurumlarının da tüzel kişilik kavramında olduğunu ve bu anlaşma ile Türkiye’den işçi getirmesinin önünün açılacağını iddia etti.

Bu anlaşma karşısında halkın sokağa çıkıp direnmesi gerektiğini söyleyen Mamalı, halkın bu anlaşmayı ortadan kaldıracak muhalefeti iktidara getirmesi gerektiğine de vurgu yaptı.

“Kansere karşı Cannabis”

Cannabis bitkisi hakkında da açıklamalarda bulunan Avukat Barış Mamalı, cannabisin mucizevi bir bitki olduğunu ve geçmişte tedavi edici ilaç olarak hastalara yazıldığını söyledi.

Hintkeneviri olarak da bilinen cannabisin sadece ilaç sanayisinde değil, yakıt, plastik ve inşaat sanayisinde de kullanılabileceğini söyleyen Mamalı, ticari rekabet alanında büyük rakip firmaların Birleşmiş Milletleri de arkasına alarak cannabisi toplumsal anlamda kötülediğini ifade etti.

“Bilimsel araştırmalarla ispatlandı”

Bilimsel araştırmaların hintkenevirinin faydalarını gözler önüne serdiğini, insanlığa zararı olmadığını ortaya çıkardığını söyleyen Mamalı, kanserli hücrelerin bu bitkiyle temizlendiğini söyledi.

Amerika’nın birçok eyaletinde ve Kanada’da cannabisin serbest bırakıldığını açıklayan Mamalı, Güney Kıbrıs’ın da tıbbi amaçlı kullanımı serbest bıraktığını anımsattı.

İklim koşulları olarak da cannabisi yetiştirmeye müsait bir ülkede yaşadığımızı belirten Mamalı, “Bu faydalı bitkiyle, geç olmadan insanlarımızı kanser olmaktan kurtaralım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 10:50
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104