Ters yöne döndü, çarpışma yaşandı

banner37

Yeni düzenlemeden haberi olmayan araç sürücüsü Haspolat bölgesindeki alt geçide girince trafik kazasına neden oldu.

Ters yöne döndü, çarpışma yaşandı
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Haspolat bölgesinde bulunan alt geçitte dün sabah saat 10.00 sıralarında iki araç çarpıştı. Kaza, yayaların güvenli geçişi için geçici olarak tek yola düşürülen alt geçitte meydana geldi.

Yeni düzenlemeden haberi olmayan araç sürücüsü, alt geçide ters yönden girince karşıdan gelen araçla çarpıştı.

Yüz yüze çarpışan araçların ön kısımları hasar alırken, yaralanma yaşanmadı.

Kaza, 34 yaşındaki Eren Körer’in yönetimindeki GE 896 plakalı aracın ters istikamete dönerek, karşıdan gelen 38 yaşındaki Riyat Kudret’in yönetimindeki ET 698 plakalı aracın çarpışması sonucu meydana geldi.

Her iki aracın ön kısımlarında hasar oluşurken, sürücüler kazayı yara almadan atlattı.

Polis, trafik kazasıyla ilgili soruşturma başlattı.

Haspolat yolundaki tel örgü ve cep çalışmaları dün de devam etti

Öte yandan, uzun zamandır ölüm tehlikesi saçan Haspolat-Lefkoşa anayoluyla ilgili Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın almış olduğu kararla, Haspolat çemberi çevresinde üniversite ile otobüs durağı arasında kalan korkulukların üzerine yapılmakta olan tel örgü ve cep çalışmaları dün de devam etti.

banner134
Trafik ekipleri tarafından gerekli önlemler alınarak, hem çalışanların can güvenliği hem de trafiğin akışı sağlandı.

Üniversite öğrencilerinin kullanımı ve o bölgedeki apartmanlarda yaşayan vatandaşların durak ihtiyaçları için her iki tarafta başlanan cep çalışmaları tam gaz devam ediyor.

Yine üst geçit tamamlanıncaya kadar geçecek süre zarfında yol geçici olarak trafiğe kısıtlanırken, her iki bölge arasında yaya geçişi ihtiyacını düzenlemek adına mevcut alt geçidin yanında bulunan yaya yolu genişletilerek, öğrenciler tarafından kullanılmaya başlandı.

 

Karayolları Dairesi, Haspolat yoluna bilgilendirici levhalar yerleştirdi

Karayolları Dairesi, Taşkent yolundan Lefkoşa Gazimağusa yolu istikametini “tek yön” yapma suretiyle düzenlenerek, Haspolat’ın Lefkoşa Mağusa yolu ile bağlantı güzergahlarından biri olan Zafer Caddesi’nin alt geçitten gelen yol ile kesiştiği T noktasına, alt geçit istikametinde yolun sağ ve soluna “tek yol” işareti konulurken, karşıya da “sağa dönülmez” ve “mecburi sol” levhaları yerleştirildi.

Yayaların, o noktadan yolun karşısına geçmemeleri konusunda uyarı içeren ve alt geçide yönlendirme yapan Türkçe ve İngilizce yazı konulurken, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı açıklamasında durağın düzenlemesi, parke taşı ve bordür döşenmesinin Değirmenlik Belediyesi tarafından gerçekleştirileceği ifade edildi.

 

“Engellere zarar verenler hakkında yasal işlem”

Yolun karşısına geçmek durumunda olan yayaların, kendi can güvenlikleri için alt geçit ve diğer alternatifleri kullanmaları gerektiğini vurgulayan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, kaldırılan yaya geçidinin olduğu noktayı tüm uyarılara rağmen ısrarla kullanmak amacıyla Bakanlığın koymuş olduğu engellere zarar verenlerin, tespit edilmeleri halinde haklarında “Kamu Malına Zarar Vermekten Yasal İşlem” başlatılacağının altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 10:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75