banner6

Testler önemli

banner37

Halkın Partisi Genel Sekreteri Ahmet Tokatlıoğlu, olası bir depremde toplanma yerleri olarak gösterilen okullarda yıkılma tehlikesi olduğuna dikkat çekti: Testler önemli

Testler önemli
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Ezgi ÇELİK

   Halkın Partisi (HP) Genel Sekreteri Ahmet Tokatlıoğlu, Türkiye’de yaşanan deprem ile birlikte kriz yönetiminin ne kadar önemli olduğunun anlaşıldığına dikkat çekti. Tokatlıoğlu, afet durumunda hızlı hareket edebilecek bir yapı oluşturulması gerektiğini ve okulların fiziki kapasitelerinin test edilmesinin önemli olduğuna vurgu yaptı.

   Tokatlıoğlu, belediyeler tarafından duyurulan olası bir depremde toplanma yerleri konusuna da dikkat çekti. “Bu toplanma yerlerinin birçoğu okullardan oluşuyor ama okulların büyük bir bölümü ise depreme karşı dayanıklı olup olmadığı belli değil” diyerek bu konudaki çelişkinin altını çizdi.

   Tokatlıoğlu, KIBRIS TV’de yayınlanan ‘Sabah Sabah’ programında Haluk Yerli’nin sorularını yanıtladı.

   Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Tokatlıoğlu, Türkiye’de yaşanan deprem faciasına dikkat çekerek, İsias Otel enkazında hayatını kaybeden çocuklardan birinin yakını olduğunu belirtti.

   Depremin sıcak saatlerinde yaşanan bilgi kirliliğine işaret eden Tokatlıoğlu, “Çocuklardan biri İstanbul’da diye bir bilgi oluştu. O çocuk benim akrabamdı. İstanbul’da hastanelere gidip sorduk ve öyle bir durumun olmadığını öğrendik” dedi.

   Adamızın da deprem kuşağı içinde yer aldığına dikkat çeken Tokatlıoğlu, Başbakan Ünal Üstel ve Prof. Dr. Naci Görür’ün bir araya gelerek bilgi aldığını anımsattı.

   Deprem sonrası toplanma yerlerine ilişkin açıklanan listeye işaret eden Tokatlıoğlu, “Belirtilen bölgeler çoğunlukla okullardan oluşuyor. Oysa okulların yıkılma riski var” diyerek seçilen yerlerin sıkıntılı olduğuna vurgu yaptı.

Yapılması gereken 3 şey

   Hükümetlerin kriz yönetimine önem vermesi gereken bir dönemden geçtiğini belirten Tokatlıoğlu, 3 hususa dikkat çekerek, bunları ortaya koydu:

   “Birincisi afet durumunda hızlı hareket edebilecek bir yapı oluşturulmalıdır. İkinci olarak okulların fiziki kapasiteleri test edilmelidir. Üçüncü nokta ise kamuoyunu bilgilendirme açısından da tek bir otorite görevlendirilebilirdi.”

   Hükümet ve muhalefete eleştirilerde bulunan Tokatlıoğlu, muhalefetin de değişmesi gerektiğini söyledi.

HP’de yenilenme çalışmaları

   Toplumun içinde ve medya kuruluşları aracılığıyla seslerini duyurmaya devam ettiklerini belirten Tokatlıoğlu, 16 Nisan’da HP Genel Kurul Toplantısı’nın yapılacağına işaret etti. İletişim, örgütlenme, komitelerin yeniden oluşturulması bağlamında ciddi bir hazırlık içerisinde bulunduklarını ifade eden Tokatlıoğlu, bulundukları partinin tüm kadrolarının yeniden revize edileceğini dile getirerek “ Adeta Halkın Partisi versiyon 2’ye hazırlık yapıyoruz” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2023, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104