banner6

Ticaret Odası heyeti, Bakan Taçoy’u ziyaret etti

banner37

Ticaret Odası heyeti, Bakan Taçoy’u ziyaret etti
banner150 banner151 banner143

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, hazırladıkları önerileri Bakan Taçoy’a ileten Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz, atılması gereken adımların cesaretle atıldığı sürece her türlü desteğe hazır olduklarını vurguladı.

Özellikle   kayıt dışılık konusunda bıçağın kemiğe dayandığını söyleyen Deniz, haksız rekabet yaratan bu konuda yapılması gerekenler olduğunu belirtti.

Deniz, devleti zarar uğrattığını düşündüğü teşviklerin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini de ifade ederek, çalışma dünyasında atılacak her adımda katkı koymaya ve mücadele etmeye hazır olduklarının altını çizdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy da Ticaret Odası’na ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, odanın taleplerini değerlendireceğini ve her türlü iş birliğine hazır olduğunu kaydetti.

Çalışan sayısını sürekli zinde tutmak gerektiğini vurgulayan Taçoy, teşvik sisteminin gözden geçirilmesi, kalifiye eleman konusunda da yeni projeler ortaya konması gerektiğini belirterek bu yönde çalıştıklarını kaydetti.

Taçoy, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın çalışma sahasının son derece derin ve insan yaşamına dokunan kapsamı olduğuna da dikkati çekti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110