banner6

Tıpkı Sizin Gibiyiz +1 Farkla

banner37

İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Engelli ve Rehabilitasyon Merkezi, “21 Mart Dünya Down Sendromu Günü’nde” farkındalık yürüyüşü yaptı:

Tıpkı Sizin Gibiyiz +1 Farkla
banner150

banner150 banner150

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da, İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Engelli ve Rehabilitasyon Merkezi, dün saat 10.30’da, 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü dolayısıyla, Down Sendromluların renkli dünyalarını yansıtmak ve farkındalık yaratmak için renkli çoraplar giyerek yürüyüş yaptı.

Öğrencilerin, Zafer Anıtı’ndan başlayan yürüyüşü, Mağusa Suriçi Çarşısı’ndan devam edip, İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Engelli ve Rehabilitasyon Merkezi’nde son buldu.

Öğrencilerin çarşı meydanından geçişleri sırasında vatandaşlar alkış tutarak destek verdi.

Etkinlikte Down Sendromlu öğrenciler, “Yardım Etmeyi Çok Severim”, “Neşeli ve Sempatiğim”, “Merhaba Beni Tanıyan Var Mı?”, “Down Sendromu Genetik Bir Farklılıktır, Hastalık Değildir, Bilin İstedim” ve “Benim Adım Down, Siz 46 Kromozom, Ben 47 Kromozom, İşte Bu Benim Farkım” başlıklı şiirleri okudu.

Öğrenciler, yürüyüşleri sırasında “İrfan Nadir” diye sloganlar atarken, “Down Sendromu Hastalık Değildir”, “Hayatı Paylaşmak için Engel Yok”, “Tıpkı Sizin Gibiyiz +1 Farkla” ve “Gerçek Dostlar Kromozom Saymaz” yazılı dövizler taşıdı.

Yürüyüşe, Gazimağusa Kaymakamı Dürdane Acı, milletvekili Dr. Hakan Dinçyürek ve bazı siyasiler de katıldı.

Etkinlikte kısa bir konuşma yapan İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Engelli ve Rehabilitasyon Merkezi sorumlusu Havva Öztenay, bu yıl 3’üncüsünü düzenledikleri etkinlikte, gençlerin kendilerini topluma anlatmak ve farkındalığı artırmak istediklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2017, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104